×

Sześcioraczki są już w domu! Dumna mama podzieliła się rozczulającym zdjęciem

Stało się! Wszystkie sześcioraczki są już w domu. Mama, Klaudia Marzec, podzieliła się pierwszym zdjęciem całej gromadki, którą uchwyciła już poza szpitalnymi salami. Te maluszki są po prostu przeurocze!?

Wszystkie sześcioraczki są już w domu

Na ten dzień Klaudia i Szymon Marzec czekali od dawna. Na profilu mamy pojawiło się właśnie zdjęcie sześcioraczków, obok których leżą płatki kwiatów. Taka fotografia mogła oznaczać tylko jedno – wszystkie sześcioraczki są już w domu.

Nasza Szóstka ❤️
Po 113 ciężkich dniach w szpitalu w końcu jesteśmy w komplecie w domu.
Dziękujemy wszystkim którzy w tym czasie trzymali za nas kciuki i nas wspierali ?

PS. Zdjęcie nieidealne ale zwątpiłam że kiedykolwiek uda mi się takie zrobić ? – napisała pod fotografią Klaudia Marzec, mama sześcioraczków

Wszystkie sześcioraczki są już w domu
Instagram

Pierwszy taki przypadek w Polsce

Sześcioraczki przyszły na świat 20 maja 2019 roku w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. To był bez wątpienia wyjątkowy dzień dla polskiej medycyny i nie tylko, bowiem taka ciąża zdarza się raz na 4,7 miliarda wszystkich ciąż na świecie, nie mówiąc już o zagrożeniu, które za sobą niesie. Tym razem na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Maluszki urodziły się poprzez cesarskie cięcie w 29. tygodniu ciąży.

Jesteśmy zaskoczeni in plus, ale oczywiście noworodki wymagają wsparcia oddechowego, odpowiedniego uruchomienia przewodu pokarmowego, niewielkiego stężenia tlenu do oddychania metoda nieinwazyjną… – mówił prof. Ryszard Lauterbach, kierownik Oddziału Klinicznego Neonatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie

Twitter

Pierwsze miesiące

Sześcioraczki bardzo szybko wracały do zdrowia. Już na początku sierpnia ich mama oznajmiła, że niebawem (do końca miesiąca) wyjdą ze szpitala. Zapowiedzią tego wydarzenia miał być pokoik, który Klaudia pokazała internautom. Ostatecznie we wspomnianym terminie szpital opuściła piątka maluszków. Jedna dziewczynka musiała pozostać jeszcze w placówce pod opieką lekarzy. Nie mniej jednak kochająca mama już wtedy podzieliła się wspaniałym zdjęciem piątki dzieciaków, które rozczuliło internautów.

Wszystkie sześcioraczki są już w domu
Instagram

Imiona maluszków

Rodzice sześcioraczków już kilka miesięcy temu wybrali dla nich imiona. Na jedno z nich musieli zdecydować się jednak nieco później, ponieważ do ostatniej chwili myśleli, że Klaudia jest w ciąży z pięcioraczkami. Malwina, Kaja, Zosia, Nela, Filip i Tymon – to imiona, które wybrali szczęśliwi rodzice.

Teraz rodziców sześcioraczków czeka mnóstwo poświęcenia, wyrzeczeń, wyzwań, a przede wszystkim pracy. Nie mniej jednak jesteśmy przekonani, że każdy dzień będzie dla nich wyjątkowy i pełny niezapomnianych doświadczeń. Jeszcze raz gratulujemy!

Może Cię zainteresować

zamknij