×

Meghan Markle Meghan Markle

  BIO

 • Pseudonim: Duchess of Sussex
 • Data urodzenia: 4 sierpnia, 1981
 • Miejsce urodzenia: Los Angeles
 • Wykształcenie:

  Ukończyła katolickie liceum, a następnie rozpoczęła studia na dwóch kierunkach jednocześnie. Były to: stosunki międzynarodowe i historia teatru na Uniwersytecie Północno-Zachodnim, którego absolwentką została w 2003 roku.

 • Rodzeństwo:

  Ma starsze przyrodnie rodzeństwo: brata Thomasa Markle oraz siostrę Samanthę Grant.

 • Występy w TV:

  Debiutowała w 2002 roku u boku swojego ojca w serialu „Szpital miejski” i trzy lata później w filmie „Zupełnie jak miłość”.

  Do 2010 roku grała epizodyczne role w serialach „CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku”, „CSI: Kryminalne zagadki Miami”, „90210”, „Bez śladu”.

  W sierpniu 2011 roku odbyła się premiera filmu „Szefowie wrogowie”, gdzie Meghan wcieliła się w postać Jamie. W tym samym roku otrzymała jedną z głównych ról w serialu „W garniturach”.

 • Wzrost: 168 cm
 • Ciekawostki:

  1. Jako jedenastoletnia dziewczynka postanowiła napisać listy do ówczesnej pierwszej damy, Hillary Clinton, prawniczki broniącej praw kobiet Glorii Allred oraz do programu młodzieżowego. Powodem było jej poruszenie po obejrzeniu reklamy płynu do naczyń, której hasło brzmiało: „Kobiety w całej Ameryce walczą z tłustymi garnkami i patelniami”. Dzięki Meghan firma produkująca środki czystości zmieniła hasło na: „Ludzie w całej Ameryce walczą z tłustymi garnkami i patelniami”.

  2. Meghan Markle w 2011 roku wzięła ślub na Jamajce z Trevorem Engelsonem, z którym rozwiodła się dwa lata później.

  3. Gdy poznała księcia Harry’ego, zainteresowanie jej osobą wzrosło na tyle, że była najczęściej wyszukiwaną aktorką w wyszukiwarce Google w 2016 roku.

  4. Z tytułu małżeństwa z księciem Harrym przysługuje jej tytuł Jej Królewskiej Wysokości księżnej Sussex, hrabiny Dumbarton, baronessy Kilkeel (ang. Her Royal Highness, The Duchess of Sussex, Countess of Dumbarton, Baroness Kilkeel).

Kim jest księżna Sussex?

Meghan Markle to amerykańska aktorka i aktywistka społeczna, która po ślubie z brytyjskim księciem Harrym uzyskała tytuł księżnej Sussexu.

Urodziła się w 1981 roku w Los Angeles i tam się wychowywała. Jej rodzice to: Doria Loyce Ragland (Afroamerykanka) oraz Thomas Wayne Markle (pochodzenie holendersko-irlandzkie). Rozwiedli się, gdy Meghan miała 6 lat.

Działalność charytatywna aktorki

W 2016 roku Markle została światowym ambasadorem World Vision Canada, organizacji działającej na rzecz trwałych zmian w życiu dzieci, rodzin i społeczności w celu przezwyciężenia ubóstwa.

Meghan Markle należy do organizacji ONZ Kobiety. Wraz z Emmą Watson zaangażowała się w kampanię „HeForShe”, która ma zachęcać ludzi do walki o równość płci.

Meghan Markle i książę Harry

W lipcu 2016 roku poznała księcia Harry'ego, a w listopadzie 2017 roku ogłoszono ich zaręczyny. Ślub odbył się 19 maja 2018 roku na zamku w Windsorze. Prawie rok później, 6 maja 2019 roku na świat przyszedł ich syn – Archie Harrison.