×

Margaret Margaret

  BIO

 • Pseudonim: Margaret
 • Data urodzenia: 30 czerwca, 1991
 • Miejsce urodzenia: Stargard Szczeciński
 • Wykształcenie:

  Uczęszczała do Zespołu Szkół w Ińsku, a później do XIV Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie.

  Następnie rozpoczęła studia w Warszawie na Uniwersytecie SWPS na kierunku anglistyki, ale zrezygnowała z nich po trzech semestrach.

  W 2015 roku ukończyła studia na kierunku projektowanie ubioru w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie.

  Ukończyła również Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. I.J. Paderewskiego w Choszcznie w klasie klarnetu i saksofonu.

 • Rodzeństwo:

  Ma starszego o 4 lata brata Tomasza.

 • Występy w TV:

  Wzięła udział w programie „Szansa na sukces”, który wygrała.

  Wystąpiła również w programach takich jak: „Kuba Wojewódzki”, „Magiel towarzyski”, „Najsztub słucha” oraz „Moda z bloga”.

  Występowała także w „Tańcu z gwiazdami”, ale jako wokalistka.

 • Wzrost: 160 cm
 • Ciekawostki:

  1. Swoją karierę zaczynała jeszcze w liceum, będąc wokalistką w zespole oNieboLepiej, który powstał w styczniu 2009 roku.

  2. W dzieciństwie doznała wypadku na rowerze, w wyniku którego uszkodziła przegrodę nosową.

  3. Podczas bierzmowania przyjęła imię Julita.

  4. W lutym 2018 roku przekazała na licytację charytatywną kryształowy sedes, który wykorzystała podczas prób do występu w półfinale Melodifestivalen 2018. Rekwizyt został sprzedany za 10 tys. szwedzkich koron, które zostały przekazane na pomoc zwierzętom.

Margaret, to właściwie Małgorzata Jamroży. Urodziła się w 1991 roku w Stargardzie Szczecińskim i jest piosenkarką oraz autorką tekstów. Z wykształcenia jest projektantka mody. Chętnie bierze udział w różnych akcjach charytatywnych.

Kariera muzyczna Margaret

W 2009 roku została laureatką jednego z odcinków "Szansy na sukces", w którym zaśpiewała „Znam cię na pamięć” z repertuaru Moniki Brodki. Rok później wystąpiła w musicalu "Rent" w szczecińskiej Operze na Zamku.

W 2011 roku zaczęła prowadzić blog o modzie i uczestniczyła w nagraniu kompozycji „Moments” do kampanii promocyjnej Open Finance. Z kolei na potrzeby reklamy linii lotniczych OLT Express nagrała piosenkę „It Will Be Lovely Day”, która zyskała popularność w Internecie.

Zadebiutowała na rynku fonograficznym w 2013 roku minialbumem "All I Need". W lipcu tego samego roku Margaret reprezentowała Polskę na Bałtyckim Festiwalu Piosenki w Karlshamn i zajęła drugie miejsce w finale.

Sukcesy i nagrody Margaret

Jeden z jej singli „Start a Fire” był oficjalnym hymnem Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014.

W 2018 roku wystąpiła z piosenką „In My Cabana” w finale szwedzkiego Melodifestivalen 2018, zajmując siódme miejsce. W tym samym roku jej piosenka „Byle jak” otrzymała tytuł Przebój Lata RMF FM i Polsatu 2018.

Margaret jest laureatką wielu nagród, m.in. otrzymała MTV Europe Music Awards, Kids’ Choice Awards, Eska Music Awards i SuperJedynki.