×

W Krakowie urodziły się sześcioraczki. To pierwszy taki przypadek w Polsce

Ileż szczęścia na raz! Dziś w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie urodziły się najprawdopodobniej pierwsze sześcioraczki w Polsce. O tym wspaniałym wydarzeniu poinformowało właśnie radio Rmf-Fm.

Pierwsze sześcioraczki w Polsce!

Dziś przed południem w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie przyszły na świat sześcioraczki. To pierwszy taki przypadek w naszym kraju! Póki co wiadomo, że maluszki urodziły się poprzez cesarskie cięcie w 29. tygodniu ciąży.

W rozmowie z dziennikarzami radia Rmf-fm prof. Ryszard Lauterbach, kierownik Oddziału Klinicznego Neonatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, powiedział:

Jesteśmy zaskoczeni in plus, ale oczywiście noworodki wymagają wsparcia oddechowego, odpowiedniego uruchomienia przewodu pokarmowego, niewielkiego stężenia tlenu do oddychania metoda nieinwazyjną. Jedno z niemowląt musiało zostać zaintubowane, ale liczymy, że to nie będzie trwało długo i że będziemy mogli w ciągu najbliższych 2-3 uwolnić od respiratora

Miały być pięcioraczki…

Oczywiście Pan Profesor zdradził, że nie obyło się w czasie porodu bez niespodzianek – na początku wszyscy myśleli, że maluchów będzie pięcioro. Jednak dzieci sprawiły nie lada zaskoczenie, zarówno rodzicom, jak i personelowi medycznemu. Wiadomo, że wśród wyjątkowego rodzeństwa znajduje się cztery dziewczynki i dwóch chłopców. Najmniejsze z dzieciaczków waży około 800 gramów, a największe 1200.

Mama czuje się dobrze, jest szczęśliwa, mogła dotknąć małego, szóstego człowieka, który się ostatni urodził. Przeżywa to bardzo sympatycznie

We wtorek odbędzie się konferencja prasowa, na której lekarze zdradzą nieco więcej informacji na temat tych niezwykłych narodzin. Warto zaznaczyć, że sześcioraczki rodzą się bardzo rzadko – 1 na 4,7 miliarda ciąż na całym świecie!

Oczywiście szczęśliwym rodzicom z całego serca gratulujemy! ❤

Może Cię zainteresować

zamknij