×

Pierwsze sześcioraczki w Polsce! Szczęśliwi rodzice zdradzili już, jak będą mieć na imię

W poniedziałek urodziły się sześcioraczki. To pierwszy taki przypadek w Polsce. Rodzice byli zaskoczeni, ponieważ aż do samego porodu spodziewali się, że urodzi się piątka dzieci. Jednak zaradzili już, jakie imiona będą nosić sześcioraczki z Krakowa.

Dzieci urodziły się w poniedziałek

Szymon Marzec, ojciec sześcioraczków, rozmawiał dziś z dziennikarzami na konferencji prasowej:

To ogromna radość, ale mamy też masę obaw. Ze swojej strony możemy zagwarantować ciepło i to, że będziemy cały czas przy nich i okazywać im swoją miłość

Na konferencji była także babcia dzieci. Zdradziła, że 2,5-letni brat noworodków bardzo tęskni za mamą. Dodała także, że nie może doczekać się rodzeństwa w domu.

sześcioraczki z krakowa mają imiona
Twitter

Sześcioraczki z Krakowa mają już imiona

Malwina, Kaja, Zosia, Nela, Filip i Tymon – to imiona, które szczęśliwi rodzice wybrali dla sześcioraczków z Krakowa. Na jedno z imion musieli zdecydować się bardzo szybko, ponieważ lekarze i rodzie do ostatniej chwili byli przekonani, że dzieci będzie pięcioro.

poród sześcioraczków z Krakowa
Twitter

Maluchy muszą jeszcze zostać w szpitalu

Sześcioraczki urodziły się w Szpitalu Uniwersyteckim. Przebywają na razie w szpitalu. Prawdopodobnie zostaną tam jeszcze przez kilka tygodni. Na razie najmniejsze z dzieci waży 890 g, a największe 1300 g. Maluchy przebywają w inkubatorach, a jedno z nich musiało zostać podłączone do respiratora. Jednak lekarze są dobrej myśli i już przygotowują się do odłączenia respiratora.

O tym, jak czuje się mama sześcioraczków, poinformował prof. Ryszard Lauterbach:

Mamy nie można zostawić samej. Trzeba jej pomóc. Jest bardzo zaangażowana, uśmiechnięta, szczęśliwa. Mogła dotknąć jednego malca, który urodził się jako szósty i musiał chwilę poczekać na inkubator

Całemu personelowi medycznemu należą się ogromne gratulacje, za przeprowadzenie tak trudnego porodu. Według statystyk, sześcioraczki rodzą się tylko raz na 4,7 miliarda ciąż na świecie.

Może Cię zainteresować

zamknij