Kategorie NewsyPolskaŻycie

Pierwsze sześcioraczki w Polsce! Szczęśliwi rodzice zdradzili już, jak będą mieć na imię

W poniedziałek urodziły się sześcioraczki. To pierwszy taki przypadek w Polsce. Rodzice byli zaskoczeni, ponieważ aż do samego porodu spodziewali się, że urodzi się piątka dzieci. Jednak zaradzili już, jakie imiona będą nosić sześcioraczki z Krakowa.

Dzieci urodziły się w poniedziałek

Szymon Marzec, ojciec sześcioraczków, rozmawiał dziś z dziennikarzami na konferencji prasowej:

To ogromna radość, ale mamy też masę obaw. Ze swojej strony możemy zagwarantować ciepło i to, że będziemy cały czas przy nich i okazywać im swoją miłość

Na konferencji była także babcia dzieci. Zdradziła, że 2,5-letni brat noworodków bardzo tęskni za mamą. Dodała także, że nie może doczekać się rodzeństwa w domu.

sześcioraczki z krakowa mają imiona
Twitter

Sześcioraczki z Krakowa mają już imiona

Malwina, Kaja, Zosia, Nela, Filip i Tymon – to imiona, które szczęśliwi rodzice wybrali dla sześcioraczków z Krakowa. Na jedno z imion musieli zdecydować się bardzo szybko, ponieważ lekarze i rodzie do ostatniej chwili byli przekonani, że dzieci będzie pięcioro.

poród sześcioraczków z Krakowa
Twitter

Maluchy muszą jeszcze zostać w szpitalu

Sześcioraczki urodziły się w Szpitalu Uniwersyteckim. Przebywają na razie w szpitalu. Prawdopodobnie zostaną tam jeszcze przez kilka tygodni. Na razie najmniejsze z dzieci waży 890 g, a największe 1300 g. Maluchy przebywają w inkubatorach, a jedno z nich musiało zostać podłączone do respiratora. Jednak lekarze są dobrej myśli i już przygotowują się do odłączenia respiratora.

O tym, jak czuje się mama sześcioraczków, poinformował prof. Ryszard Lauterbach:

Mamy nie można zostawić samej. Trzeba jej pomóc. Jest bardzo zaangażowana, uśmiechnięta, szczęśliwa. Mogła dotknąć jednego malca, który urodził się jako szósty i musiał chwilę poczekać na inkubator

Całemu personelowi medycznemu należą się ogromne gratulacje, za przeprowadzenie tak trudnego porodu. Według statystyk, sześcioraczki rodzą się tylko raz na 4,7 miliarda ciąż na świecie.