×

Marina Łuczenko-Szczęsna Marina Łuczenko-Szczęsna

  BIO

 • Pseudonim: MaRina
 • Data urodzenia: 3 lipca, 1989
 • Miejsce urodzenia: Winnica, Ukraina
 • Wykształcenie:

  Jest absolwentką szkoły muzycznej I stopnia w klasie fortepianu oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie.

 • Rodzeństwo:

  Ma starszego brata, który nazywa się Żenia Łuczenko.

 • Występy w TV:

  Wzięła udział w takich programach jak: „Szansa na sukces” i „Droga do gwiazd” oraz startowała w krajowych eliminacjach do 1. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci.

  W 2000 roku wystąpiła w spektaklu telewizyjnym Waldemara Krzystka „Ballada o zabójcach”. Dziewięć lat później zagrała Amandę w serialu „39 i pół”.

  Wystąpiła również w jednym z odcinków serialu „Usta usta”.

  Była gościem Kuby Wojewódzkiego oraz zaśpiewała w programie „Jaka to melodia?”.

  Wzięła udział w siódmej edycji „Tańca z gwiazdami”, a także była jurorką konkursu Mistrz Makijażu organizowanego przez program „Dzień dobry TVN” i sieć drogerii Rossmann.

 • Wzrost: 168 cm
 • Ciekawostki:

  1. Wielu uważa, że Marina Łuczenko-Szczęsna jest bardzo podobna do aktorki Natalie Portman.

  2. 23 maja 2014 roku w Bostonie przeszła zabieg usunięcia polipa lewej struny głosowej, który przeprowadził Steven M. Zeitels.

  3. Wojciech Szczęsny zobaczył w Internecie zdjęcie Mariny i postanowił zdobyć jej numer telefonu (jak widać – skutecznie). Co ciekawe, ona nie znała go wcześniej, bo zupełnie nie interesowała się piłką nożną.

Marina Łuczenko-Szczęsna (ukr. Марина Лученко–Ще́нсний), występująca na scenie jako MaRina urodziła się 3 lipca 1989 w Winnicy w ZSRR (obecnie terytorium Ukrainy). Jest piosenkarką, kompozytorką i aktorką.

Korzenie Mariny Łuczenko

W 1991 roku z rodzicami (Ałłą i Wasylem) oraz bratem przeprowadziła się do Polski, skąd pochodzą jej dziadkowie. Zamieszkali w Stalowej Woli.

Talent do śpiewania odkrył w niej ojciec, który też jest muzykiem. Trzykrotnie wygrała Międzyszkolny Festiwal w Stalowej Woli. W 1998 roku zajęła drugie miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Częstochowie.

Rozwój kariery muzycznej Mariny

W 2010 roku wystąpiła podczas koncertu sylwestrowego telewizji TVP2. Wzięła udział również w Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze, podczas którego ze swoją interpretacją utworu „O niom” wzięła udział w rywalizacji o Złoty Samowar.

Otrzymała nagrodę Eska Music Awards za „debiut roku” oraz statuetkę Plejada Top Ten 2012.

Mężczyźni Mariny Łuczenko

Spotykała się z Wojciechem „Łozo” Łozowskim, wokalistą zespołu Afromental oraz piosenkarzem Łukaszem „Mrozu” Mrozem. W 2013 roku związała się z piłkarzem Wojciechem Szczęsnym, z którym wzięła ślub 21 maja 2016 roku.

Marina Łuczenko-Szczęsna urodziła 30 czerwca 2018 roku w Warszawie synka, któremu wraz z mężem nadała imię Liam.