×

Książę Harry Książę Harry

  BIO

 • Pseudonim: książę Sussexu
 • Data urodzenia: 15 września, 1984
 • Miejsce urodzenia: Londyn, Wielka Brytania
 • Wykształcenie:

  Rozpoczął edukację w przedszkolu Jane Mynors. Później uczęszczał do Wetherby School i Ludgrove School.

  Od 1998 roku uczył się w Eton College. Edukację zakończył w czerwcu 2003 roku, zdając dwa egzaminy na poziomie zaawansowanym. Z geografii uzyskał stopień D (dostateczny), zaś ze sztuki stopień B (bardzo dobry).

  8 maja 2005 roku książę Harry wstąpił do Royal Military Academy w Sandhurst. Edukację odbywał pod nazwiskiem Henry Wales.

 • Rodzeństwo:

  Ma o dwa lata starszego brata Williama, księcia Cambridge.

 • Wzrost: 186 cm
 • Ciekawostki:

  1. Palił marihuanę, upijał się klubach, grał w rozbieranego pokera w jednym z kasyn w Las Vegas, lizał sutki kolegom w Namibii i włożył nazistowski mundur na bal przebierańców w grudniu 2004 roku.

  2. Brał udział w organizowaniu pomocy dla ofiar tsunami w Azji Południowo-Wschodniej.

  3. 12 sierpnia 2012 roku reprezentował królową Elżbietę II na ceremonii zamknięcia XXX Letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

  4. W mediach spekulowano, że jego biologicznym ojcem jest major James Hewitt, instruktor jeździectwa i kochanek księżnej Walii.

Książę Harry to właściwie Henryk Karol Albert Dawid (ang. Henry Charles Albert David), książę Sussexu. Urodził się w 1984 roku w Londynie. Jest synem księcia Karola i księżnej Diany, która zginęła w wypadku samochodowym.

Kim jest książę Sussexu?

To wnuk królowej Elżbiety II i jest szósty w linii sukcesji do brytyjskiego tronu. Jego pełny tytuł brzmiał Jego Królewska Wysokość książę Henryk z Walii (ang. His Royal Highness Prince Henry of Wales).

W styczniu 2006 roku ogłoszono, że książę Harry zamierza wstąpić do pułku królewskiej kawalerii Blues and Royals. Miał również być w maju 2007 roku wysłany z pułkiem do Iraku. Od 16 kwietnia 2011 roku jest kapitanem Army Air Corps.

Kobiety w życiu Harry'ego

Spotykał się m.in. z Kristiną Schwarz, córką brytyjskiego miliardera oraz Chelsy Davy, urodzoną w Zimbabwe dziedziczką posiadłości ziemskich.

Książę Harry i Meghan Markle

Jednak zaręczył się z Meghan Markle w 2017 roku, z którą wziął ślub 19 maja 2018 roku na zamku w Windsorze.

6 maja 2019 roku Pałac Buckingham ogłosił, że parze książęcej urodził się pierwszy syn – Archie Harrison.