×

Joanna Liszowska Joanna Liszowska

  BIO

 • Pseudonim: Joasia
 • Data urodzenia: 12 grudnia, 1978
 • Miejsce urodzenia: Kraków
 • Wykształcenie:

  W 2001 roku ukończyła PWST w Krakowie.

 • Występy w TV:

  Wzięła udział w programach: „Taniec z gwiazdami”, „Jak oni śpiewają”, „Ranking gwiazd” i „Twoja twarz brzmi znajomo”.

  Była również jurorką czterech edycji konkursu „Got to Dance. Tylko taniec” oraz prowadzącą reality show „Sposób na faceta”.

  Poza tym, Liszowska wystąpiła w talk show Kuby Wojewódzkiego.

 • Wzrost: 175 cm
 • Ciekawostki:

  1. W 2005 i 2006 roku wystąpiła w sesjach zdjęciowych dla magazynu „Playboy”.\

  2. W 2007 roku zdobyła „Wiktora” w kategorii „Największe odkrycie telewizyjne”.

  3. Liszowska była zaręczona z Tadeuszem Głażewskim, ale rozstali się w 2008 roku, ponieważ mężczyzna ją zdradził!

  4. Aktorka 1 września 2014 roku spowodowała wypadek samochodowy, prowadząc Porsche w stanie upojenia alkoholowego. Sąd skazał ją na pięć miesięcy bezpłatnych prac społecznych, dwuletni zakaz prowadzenia pojazdów i 7 tysięcy złotych grzywny.

Joanna Liszowska, właściwie Joanna Patrycja Liszowska-Serneke urodziła się 12 grudnia 1978 roku w Krakowie. Jest polską aktorką, piosenkarką i prezenterką telewizyjną.

Kariera teatralna

Joanna Liszowska zadebiutowała w 2001 roku na scenie Teatru Wielkiego w Warszawie w roli Anny I w "Siedmiu grzechach głównych", a za rolę Onej w przedstawieniu Tadeusza Różewicza "Rajski ogródek" otrzymała wyróżnienie podczas XIX Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.

Występowała na deskach Teatru Starego i STU w Krakowie oraz Operetki Krakowskiej, a także warszawskich teatrów: Komedia, Studio Buffo i Ateneum.

Grała w musicalach: "Chicago", "Panna Tutli Putli" oraz "Romeo i Julia".

Joanna Liszowska w telewizji

Pierwszy raz zagrała w serialu "Szpital na perypetiach" w 2002 roku. Później wystąpiła między innymi w takich produkcjach telewizyjnych jak: "Kasia i Tomek", "Miodowe lata", "Na dobre i na złe", "M jak miłość", "Kryminalni", "Tylko miłość", "Prawo Agaty".

Od 2012 roku Liszowska odgrywa rolę Patrycji Kochan w serialu "Przyjaciółki".

Kariera muzyczna

W 2001 roku zajęła trzecie miejsce na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Została też laureatką Festiwalu Interpretacji Piosenek Agnieszki Osieckiej w Sopocie oraz otrzymała Grand Prix na Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku.

W nagrodę za wygraną w programie "Jak oni śpiewają" wydała maxi singel, pt. "Jak oni śpiewają". W 2009 nagrana przez nią piosenka „Teraz wiem” znalazła się na płycie Piotra Rubika pt. RubikOne.

Joanna Liszowska - rozwód

Aktorka związała się w 2009 roku ze szwedzkim milionerem Olą Serneke. Ich ślub odbył się 24 lipca 2010 r. w katedrze św. Marcina i Mikołaja w Bydgoszczy.

Jednak w 2018 roku złożyli pozew o rozwód z powodu... odległości, jaka ich dzieli.

Mają dwie córki: Emmę (ur. 2011) i Stellę (ur. 2013).