×

Krzysztof Piątek Krzysztof Piątek

  BIO

 • Pseudonim: Bania, Lewy, Pjona, El Pistolero, Robocop
 • Data urodzenia: 1 lipca, 1995
 • Miejsce urodzenia: Dzierżoniów
 • Wykształcenie:

  średnie

 • Występy w TV:

  Był bohaterem reporterskiego programu „Alarm!”.

  Wystąpił też w programie Łukasza Wiśniowskiego i Kuby Polkowskiego – Foot Truck.

 • Wzrost: 183 cm
 • Ciekawostki:

  1. Sportowiec jest często porównywany do Roberta Lewandowskiego. Mówi się nawet, że to „sobowtór” Lewego.

  2. W wyniku transferu do A.C.Milan, opiewającego na 35 mln euro został najdroższym polskim zawodnikiem w historii.

  3. Strzelonego gola celebruje padając na kolana i składając dłonie w rewolwery, którymi „strzela” w powietrze.

Krzysztof Piątek urodził się 1 lipca 1995 w Dzierżoniowie. Jest polskim piłkarzem występujący na pozycji napastnika we włoskim klubie A.C. Milan oraz w reprezentacji Polski.

Początki kariery piłkarskiej

Swoją piłkarską karierę rozpoczynał w Niemczance w Niemczy. Następnie był członkiem Dziewiątki Dzierżoniów i Lechii Dzierżoniów, w której barwach w wieku 17 lat zadebiutował w III lidze.

W 2012 roku przeszedł do Zagłębia Lublin, a rok później debiutował już w Ekstraklasie. Cztery lata później Krzysztof Piątek został sprzedany za kwotę 500 tys. euro do Cracovii. Rozegrał tam w sumie 65 spotkań.

Debiut Piątka w reprezentacji Polski

Pierwszy raz Krzysztof Piątek wystąpił w reprezentacji Polski U-20 w czerwcu 2015 roku podczas meczu towarzyskiego ze Słowacją. Dwa lata później otrzymał powołanie na Mistrzostwa Europy U-21 2017. Podczas turnieju wystąpił we wszystkich trzech meczach fazy grupowej.

W maju 2018 roku znalazł się w szerokiej kadrze seniorskiej reprezentacji na Mistrzostwa Świata 2018 w Rosji, jednak na sam turniej nie otrzymał powołania od selekcjonera Adama Nawałki.

Na początku czerwca 2018 roku przeszedł za kwotę 4 mln euro do Genoi, występującej we włoskiej Serie A. 23 września 2018 r. stał się pierwszym po Szewczence piłkarzem, który strzelił pięć bramek w pierwszych czterech meczach Serie A.

Król strzelców Pucharu Włoch

23 stycznia 2019 roku został zawodnikiem A.C. Milan, wiążąc się czteroletnim kontraktem, a w sezonie 2018/2019 został królem strzelców Pucharu Włoch zdobywając 8 bramek w 5 meczach tych rozgrywek.

Żona Krzysztofa Piątka

W maju 2018 r. piłkarz zaręczył się z Pauliną Procyk, prawniczką starszą od niego o 4 lata. Pochodząca z Lubina kobieta namówiła go do zrobienia kursu prawa jazdy, nauki języka angielskiego oraz uświadomiła go na czym polega dieta sportowca.

Zakochani wzięli ślub 1 czerwca 2019 r. w Łagowie.