×

Harvey Weinstein został zakażony koronawirusem. Chorobę wykryto u niego w więzieniu

Jak podają amerykańskie media, słynny producent filmowy przeszedł test na obecność koronawirusa. Wynik miał być pozytywny. Skazany przed tygodniem na karę 23 lat pozbawienia wolności Weinstein został umieszczony w izolatce.

Harvey Weinstein ma koronawirusa

Codziennie pojawiają się informacje na temat przypadków zakażenia koronawirusem wśród znanych osób. Na Covid-19 zachorowali m.in. Tom Hanks, Olga Kurylenko, książę Monako czy Placido Domingo. Teraz ich grono powiększyło się o założyciela wytwórni filmowej Miramax, Harvey’a Weinsteina. 11 marca producent został skazany na 23 lata pozbawienia wolności za wymuszenia aktu seksualnego na swojej asystentce Mimi Haley i zgwałcenie aktorki Jessiki Mann. Weinstein od dawna zmaga się z problemami zdrowotnymi. Przed tygodniem, zaledwie kilka godzin po ogłoszeniu wyroku przez nowojorski sąd 68-latek trafił do szpitala.

Niedawno wykonany test na koronawirusa potwierdził, że jest zarażony. Weinstein przebywa w izolacji w więzieniu Wende Correctional Facility w stanie Nowy Jork.

Kariera Weinsteina

Harvey Weinstein w 1998 roku otrzymał Oscara w kategorii najlepszy film za Zakochanego Szekspira. Był producentem filmów takich jak: Pulp FictionAngielski pacjentGangi Nowego Jorku czy filmowej trylogii Władca Pierścieni. Na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych wytwórnia Miramax Records była dominującym graczem amerykańskiego kina niezależnego.

W 1993 roku, wraz z bratem Bobem, sprzedali firmę korporacji The Walt Disney Company. W 2005 bracia Weinstein założyli firmę The Weinstein Company, którą kierowali do roku 2017. Filmy wyprodukowane przez Harveya Weinsteina i jego studia nominowano do Oscara ponad 300 razy, a nagrodzono ponad 80 razy. 

Niedawno firma upadła, podobnie jak kariera Weinsteina, która na dobre legła w gruzach po tym jak kilkadziesiąt kobiet oskarżyło go o molestowanie, wymuszenia, a nawet gwałty. Ostatecznie został skazany na 23, ale tonie koniec – przeciwko Weinsteinowi toczy się jeszcze inne postępowanie, w którym może usłyszeć kolejny wyrok.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter.com

Może Cię zainteresować