×

Mama 12-letniego Archiego nadal walczy. Przysięga użyć metody usta-usta

Ta historia rozdziera serce. Mama 12-letniego Archiego nadal walczy o ukochanego synka. Dramatyczna walka toczy się na oczach całego świata. 3 sierpnia Europejski Trybunał Praw Człowieka odrzucił wniosek rodziców Archiego o odroczenie odłączenia chłopca od aparatury podtrzymującej życie. Zrozpaczona Hollie Dance przysięga, że użyje metody usta-usta, jeśli szpital odłączy chłopca od tlenu.

Mama 12-letniego Archiego nadal walczy

Można powiedzieć, że Archie Battersbee jest jedną z ofiar mediów społecznościowych. Chłopiec wziął udział w wyzwaniu „Blackout Challenge” z TikToka. Polegało ono na tym, by podduszać się aż do utraty przytomności. W wyniku niebezpiecznej „zabawy” śmierć poniosło co najmniej siedmioro dzieci (poniżej 15. roku życia).

Archie od kwietnia pozostaje w śpiączce. Chłopiec przebywa w szpitalu w Whitechapel we wschodnim Londynie. Jest utrzymywany przy życiu dzięki lekom oraz aparaturze medycznej, w tym respiratorowi. Sęk w tym, że — zdaniem lekarzy — utrzymywanie chłopca przy życiu jest bezcelowe, ponieważ u dziecka nastąpiła śmierć mózgowa.

Zgodnie z rekomendacją lekarzy, w poniedziałek miało dojść do odłączenia chłopca od aparatury podtrzymującej życie, jednak rodzice Archiego nie pogodzili się z tą decyzją. Zapowiedzieli, że zamierzają walczyć i zwrócili się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka o anulowanie decyzji lekarzy oraz sędziów. Ale i ETPC stwierdził, że nie będzie ingerował w wyrok Sądu Najwyższego (sędziowie orzekli, że nie ma perspektyw na poprawę stanu zdrowia chłopca).

„Będziemy walczyć do końca”

Rodzice Archiego nie zgadzają się z opinią lekarzy, ani z decyzją sędziów. Wniosek do ETPC potraktowali jako ostatnią deskę ratunku.

Złożyliśmy obietnicę Archiemu, będziemy walczyć do końca. A Archie wciąż walczy […].Nie wierzę, że jest coś” godnego „w planowaniu śmierci Archiego”. Dla mnie byłoby to najbardziej traumatyczne rozwiązanie

– napisali w oświadczeniu.

I chociaż rodzice chłopca znów musieli się pogodzić z ogromnym rozczarowaniem, nie zamierzają się poddawać. Po kolejnych perturbacjach, Archie miał zostać odłączony od aparatury w czwartek o godz. 11. Stało się jednak inaczej. Rodzice złożyli do Sądu Najwyższego wniosek o przeniesienia chłopca do hospicjum. Jak twierdzą, walczą o „godną śmierć” dziecka. Medycy twierdzą, że stan chłopca jest niestabilny i nie powinno się go przenosić do innej placówki.

Mama Archiego mówi, że modli się, by sędziowie zezwolili na przeniesienie chłopca do hospicjum. Kobieta zapowiada, że użyje metody usta-usta, jeśli będzie to konieczne.

Jeśli Archie nie otrzyma tlenu, jeśli kiedyś zostaną odłączone urządzenia podtrzymujące życie, będę nadal podawać mu tlen

– zapowiada Hollie Dance.

Modlę się, żeby Sąd Najwyższy podjął słuszną decyzję

– dodaje kobieta.

 

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), www.facebook.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij