×

Tom Hanks zakażony koronawirusem. Aktor przebywa obecnie w Australii ze swoją żoną Ritą Wilson. Również u kobiety test wykazał obecność wirusa SARS-Cov-2, wywołującego chorobę COVID-19.

Tom Hanks zakażony koronawirusem!

Tę informację Hanks sam potwierdził na Twitterze. Zakażona jest także jego żona. Para przebywa obecnie w Australii, gdzie popularny aktor pracuje na planie nowego filmu.

Poczuliśmy się zmęczeni, było nam zimno, bolało nas całe ciało. Mieliśmy też temperaturę. Zostaliśmy przebadani na obecność koronawirusa i jak się okazało wynik testów był pozytywny. Będziemy badani, obserwowani i odizolowani, tak długo, jak będzie potrzeba

Tom Hanks i Rita Wilson mają dwoje dzieci. Są małżeństwem od 1988 roku. Dla żony aktor zmienił wyznanie z katolickiego na prawosławne.

Film o życiu Elvisa Presleya

Jak informuje „New York Times”, popularny aktor wyjechał do Australii, by pracować przy filmie o życiu Elvisa Presleya. Tom Hanks wciela się w postać pułkownika Toma Parkera, menedżera Presleya. To Parker odkrył Elvisa i doprowadził go na szczyt.

Wytwórnia Warner Bros wydała oświadczenie, w którym czytamy:

Ściśle współpracujemy z australijskimi służbami medycznymi, aby zidentyfikować każdego, kto mógł być w bliskim otoczeniu aktora. Zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników jest dla nas priorytetem.

Zdjęcia miały rozpocząć się w najbliższy poniedziałek. Nie wiadomo, jaka będzie decyzja wytwórni.

Aktor jest w grupie podwyższonego ryzyka

Tom Hanks ma 63 lata i choruje na cukrzycę. Zdaniem amerykańskich naukowców, badających tę chorobą, stawia ona pacjenta w grupie podwyższonego ryzyka w przypadku zachorowania na grypę lub różnego rodzaju infekcje.

To oznacza, że zakażenie koronawirusem może być dla popularnego aktora szczególnie niebezpieczne…

Tom Hanks – zdobywca dwóch Oscarów

Tom Hanks urodził się 9 lipca 1956 roku w Concord, w Kalifornii. Rodzice aktora rozwiedli się, gdy był jeszcze dzieckiem. Mały Tom pozostał pod opieką ojca, który później jeszcze dwukrotnie zmieniał żony.

Już od dzieciństwa Tom czuł pociąg do aktorstwa. Zadebiutował w wieku 24 lat, rolą w horrorze On wie, że jesteś sam. Jego kariera nabrała rozpędu dzięki rolom w Wieczorze kawalerskim czy Dzienniku sierżanta.

Za rolę w filmie Duży aktor zdobył pierwszą nominację do Oscara. Był drugim w historii aktorem, któremu udało się zdobyć dwie statuetki z rzędu. Otrzymał je – kolejno – za rolę chorego na AIDS, w filmie Filadelfia (1993) oraz za legendarną kreację postaci Forresta w produkcji Forrest Gump(1994).

W lutym tego roku artysta otrzymał szóstą już nominację do Oscara.

Aktor znany jest ze swojego zamiłowania do motoryzacji. Po tym, jak na portalu społecznościowym Hanks opublikował zdjęcie z „małym fiatem”, fani z Bielska-Białej podarowali aktorowi oryginalnego „malucha”, produkowanego kiedyś w tym mieście.

Polecane

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować