×

Będzie film o ojcu Rydzyku? Tomasz Sekielski odpowiada na atak duchownego

Mimo epidemii koronawirusa odbyły się 29. urodziny Radia Maryja. A te dosadnie pokazały, że ani niektórzy duchowni, ani politycy PiS nie wyciągnęli wniosków z ostatnich wydarzeń. Podczas uroczystości redemptorysta bronił oskarżanego o tuszowanie pedofilii byłego biskupa Edwarda Janiaka, przyklaskiwali mu politycy PiS. Monolog duchownego zmobilizował Tomasza Sekielskiego do działania. Będzie film o ojcu Rydzyku?

„To jest współczesny męczennik”

Konferencja KEP, po której przybyło biskupów zakażonych koronawirusem, widocznie nie dała kościelnym hierarchom do myślenia.

W sobotę, 5 grudnia, odbyła się uroczysta msza w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu z okazji 29. urodzin Radia Maryja. Wzięli w niej udział nie tylko duchowni, ale i politycy PiS, m.in. szef resortu sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i kierujący resortem obrony Mariusz Błaszczak oraz europoseł Ryszard Czarnecki.

Podczas uroczystości o. Rydzyk postanowił podjąć temat biskupa Edwarda Janiaka, oskarżonego o tuszowanie pedofilii w Kościele. Sposób, w jaki się wypowiedział, wprawił wielu katolików w osłupienie.

Co porządniejszy Polak to biją w niego. Już się trzęsą. Co porządniejszy katolik, ksiądz – zaraz walić w niego. A katolicy niemądrzy i słabi powtarzają. Będą odpowiedzialni za to kamieniowanie słowami

– mówił Rydzyk.

To, że ksiądz zgrzeszył, no zgrzeszył. A kto nie ma pokus? Niech się pokaże. Jedna jest tylko Maryja

– bronił Janiaka.

Duchowny odniósł się również do filmów braci Sekielskich i nazwał Janiaka… współczesnym męczennikiem.

To jest współczesny męczennik. Media to zrobiły. Nie dajmy się katolicy! Że na jakiegoś księdza zaczną warczeć, jakieś filmidło zrobią i wszyscy się potem trzęsą. Udowodnij, udowodnij winę! A nie ja mam udowadniać, że nie jestem wielbłądem

– przemawiał Rydzyk.

Będzie film o ojcu Rydzyku?

Tomasz Sekielski, wywołany do tablicy podczas zaskakującego wystąpienia o. Rydzyka, postanowił odpowiedzieć redemptoryście.

Twórca „Tylko nie mów nikomu” i „Zabawy w chowanego” (Sekielski ujawnił w nim szokujące fakty dotyczące byłego biskupa Edwarda Janiaka) przyznał, że postawa o. Rydzyka natchnęła go do tego, by pomyśleć o kolejnym filmie. Tym razem tematem byłaby obłuda, hipokryzja i manipulacje o. Rydzyka.

Nie wprost, nie z nazwiska, ale biznesmen z Torunia, o. Tadeusz Rydzyk, odniósł się do mojego filmu i stanął w obronie biskupa Janiaka. Biedny biskup Janiak stracił dobrą fuchę, ciepłe stanowisko, niezłą posadę, a wszystko przez tych Sekielskich

– mówi Tomasz Sekielski w relacji na Facebooku.

Kościół, a nie Sekielscy, zdecydował, że biskup Janiak nie powinien być już biskupem kaliskim

– przypomina Sekielski.

Współtwórca głośnych filmów uważa, że wypowiedzi o. Rydzyka są skandaliczne, ale nie były dla niego zaskoczeniem, ponieważ redemptorysta i Janiak dobrze się znają.

Sekielski przyznał, że zaczął poważnie myśleć nad filmem opowiadającym o jednym z najbardziej kontrowersyjnych duchownych w Polsce.

Aby pokazać jego obłudę, hipokryzję, kłamstwa i manipulacje. Aby pokazać polityków, którzy szczodrze sypią mu kasę i nie widzą nic złego, aby wspierać kogoś, kto kilkanaście lat temu nazywany był przez Jarosława Kaczyńskiego „agentem rosyjskim”

– mówi Sekielski.

Przypomnijmy: póki co w planach jest nakręcenie trzeciego filmu na temat pedofilii w Kościele.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować