×

Tadeusz Rydzyk usprawiedliwia pedofilię. Jego słowa zyskały aplauz polityków PiS

Tadeusz Rydzyk usprawiedliwia pedofilię. Szokująca wypowiedź ojca dyrektora otrzymała gromkie brawa m.in. ze strony Zbigniewa Ziobro i Mariusza Błaszczaka. Jak to możliwe, że duchowny w taki sposób wypowiada się o grzechach ciężkich?

Skandaliczna wypowiedź duchownego

Podczas uroczystości 29. rocznicy powstania Radia Maryja dyrektor rozgłośni w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu gościł czołowych polityków Zjednoczonej Prawicy. Obecni byli m.in. minister obrony Mariusz Błaszczak, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz Antoni Macierewicz.

Ceremonia rozpoczęła się od odczytania przez Adama Kwiatkowskiego, sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta listu Andrzeja Dudy. Następnie miała miejsce msza święta, podczas której ojciec Tadeusz Rydzyk zabrał głos w sprawie biskupa Edwarda Janiaka, czyli duchownego wymienionego w filmie dokumentalnym braci Sekielskich w kontekście pedofilii wśród księży.

Biskup kaliski miał uczestniczyć w tuszowaniu przypadków molestowania seksualnego wśród podległych mu księży. W czerwcu br. papież Franciszek zawiesił biskupa. Z kolei w październiku Edward Janiak zrezygnował z funkcji biskupa.

Tadeusz Rydzyk usprawiedliwia pedofilię 2
Twitter

Tadeusz Rydzyk usprawiedliwia pedofilię

Zdaniem Tadeusza Rydzyka, Edward Janiak to tzw. „współczesny męczennik”.

To jest współczesny męczennik. Media to zrobiły. Nie dajmy się katolicy! Że na jakiegoś księdza zaczną warczeć, jakieś filmidło zrobią, i wszyscy się potem trzęsą. Udowodnij, udowodnij winę! A nie ja mam udowadniać, że nie jestem wielbłądem.

Duchowny odniósł się także do filmów dokumentalnych poruszających temat pedofilii w kościele. Stwierdził, że są one pełne manipulacji i oszczerstw mających na celu osłabić kościół katolicki. Dyrektor Radia Maryja powiedział:

To, że ksiądz zgrzeszył? No zgrzeszył. A kto nie ma pokus? Niech się pokaże. Jedna jest tylko Maryja. […] Ponosimy konsekwencje za nasze czyny, ale to jest straszne, co się dzieje.

Przypomnijmy, że niedawno ojciec Rydzyk z ogromną dezaprobatą wypowiadał się na temat grzechu, jakim z punktu widzenia kościoła katolickiego jest aborcja. Teraz za to, z dużą pobłażliwością traktuje wołający o pomstę do nieba grzech pedofilii.

Tadeusz Rydzyk usprawiedliwia pedofilię 3
Twitter

Aprobata rządzących

Z relacji obecnej na miejscu Gazety Wyborczej wynika, że po zakończeniu wystąpienia, wierni głośno bili brawo. Na nagraniu autorstwa telewizji Trwam widać m.in. klaszczącego z całych sił Antoniego Macierewicza.

Toruński redemptorysta nawoływał do zebranych w kościele:

My jesteśmy jedną rodziną bożą. […] Trzymajmy się razem, bądźmy dębami!

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij