×

Żałoba w rodzinie królewskiej. Elżbieta II znów straciła bliską jej sercu osobę

Ostatnie miesiące były niezwykle trudne dla brytyjskiej monarchini. Niestety to nie koniec smutnych wieści. Żałoba w rodzinie królewskiej: odszedł ktoś, bez kogo królowa Elżbieta nie wyobrażała sobie życia!

Żałoba w rodzinie królewskiej

Życie królowej wbrew pozorom nie przypomina bajki. Chociaż brytyjską monarchinię przez całe życie otacza wielu ludzi, tak naprawdę tylko nielicznym może w stu procentach ufać. Jedną z osób, które najlepiej znały królową Elżbietę, był jej ukochany mąż. Poznali się, gdy królowa była jeszcze nastolatką. Pobrali się w 1947 roku. Nie jest jednak tajemnicą, że księciu Filipowi raczej daleko było do przykładnego, wiernego męża. Mimo to monarchini zawsze mu wybaczała i z cierpliwością znosiła słabość męża do imprez i pięknych kobiet.

Żałoba w rodzinie królewskiej

W kwietniu tego roku królowa Elżbieta II musiała na zawsze pożegnać ukochanego Filipa. Teraz musi się zmierzyć z kolejnym dramatem. Jak informują brytyjskie media, śmierć znowu zabrała kogoś, kto był bardzo bliski królowej. Chodzi o Ann Fortune FitzRoy.

Kim była Ann Fortune FitzRoy?

Ann Fortune FitzRoy, to księżna Grafton i niezwykle ważna osoba w rodzinie królewskiej. Pełniła funkcję zwaną „Mistress of the Robes” (dosłownie „Mistrzyni Szat”), co oznacza, że była kimś w rodzaju głównej i najbardziej zaufanej garderobiany, odpowiedzialnej za ceremonialne szaty oraz królewską biżuterię Elżbiety II.

Księżna Grafton służyła w pałacu od… 70 lat! Zaczęła pracować w roku, w którym koronowano monarchinię. Chociaż przez te wszystkie lata pozostawała w cieniu królowej, łączyła je niezwykła więź.

Ann Fortune FitzRoy była powiernicą i przyjaciółką monarchini. Co ciekawe, w 1954 roku królowa Elżbieta została matką chrzestną jej córki.

Księżna Grafton dożyła sędziwego wieku. Miała 101 lat.

Źródła: www.se.pl, kobieta.wp.pl
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować