×

Nie żyje członek zespołu Kult. „Prawdziwie nietuzinkowa postać”

Smutne wieści przekazano na profilu legendarnego zespołu na Facebooku. Nie żyje członek zespołu Kult, który przez wiele lat pracował jako technik formacji, a w przeszłości był również muzykiem. Koledzy z zespołu opisują go jako „barwną, nietuzinkową postać”.

Nie żyje członek zespołu Kult

W czwartek wieczorem na profilu zespołu Kult na Facebooku pojawiła się bardzo smutna informacja. Jak dowiadujemy się z wpisu, 9 listopada zmarł Staszek Gawron. Mężczyzna w latach 2007-2013 pracował jako jeden z technicznych w składach Kultu, Kazik na Żywo i Buldoga. W przeszłości współpracował także z zespołem Maanam. Robił to, co kochał, gdyż w młodości sam zajmował się muzyką.

Mężczyzna zmarł po wyczerpującej walce z chorobą.

Wzruszające pożegnanie

Koledzy z zespołu pożegnali Gawrona w poruszających słowach. Na Facebooku zamieścili wspomnienie o zmarłym.

Z ogromną przykrością informujemy, że wczoraj, 9 listopada 2022 roku, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Staszek Gawron (…) był barwną postacią, duszą towarzystwa. Zapamiętamy go jako wspaniałego kolegę i prawdziwie nietuzinkową postać.

— czytamy w poście.

Przypomnijmy: legendarny zespół Kult został założony w 1982 r. przez Kazika Staszewskiego i Piotra Wieteskę. Chociaż mijają kolejne dekady, formacja nadal ma wielu fanów. To zasługa charakterystycznego brzmienia, błyskotliwych, często prowokacyjnych tekstów, ale i wokalisty, który jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci na polskiej scenie. Do największych przebojów zespołu należą m.in.: „Gdy nie ma dzieci”, „Arahja”, „Hej, czy nie wiecie”, czy „Układ zamknięty”.

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij