×

Tak wygląda grób Elżbiety II. Zdjęcie krypty opublikowała rodzina królewska

Pogrzeb królowej Elżbiety II odbył się 19 września 2022 roku. Kilka dni po ostatnim pożegnaniu monarchini, rodzina królewska opublikowała zdjęcie, na którym widać grób Elżbiety II. Wiadomo już, od kiedy krypta będzie dostępna dla odwiedzających.

Śmierć i ostatnie pożegnanie królowej Elżbiety II

Królowa Elżbieta II zmarła 8 września 2022 roku w wieku 96 lat, po 70-ciu latach panowania. Jeśli wierzyć oficjalnemu komunikatowi pałacu Buckingham, monarchini „odeszła spokojnie” w zamku Balmoral.

Co więcej, po śmierci królowej wszystkie rezydencje rodziny królewskiej, które zwykle są udostępnione do zwiedzania, zostały czasowo zamknięte.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez The Royal Family (@theroyalfamily)

Kilka dni po śmierci Elżbiety II rodzina królewska przetransportowała ciało monarchini (z przystankami) do Londynu. Trumna najpierw trafiła do Pałacu Buckingham, a następnie do Pałacu Westminsterskiego. Na miejscu każdego dnia gromadziły się tłumy ludzi, którzy pragnęli oddać hołd królowej. Wszystko przebiegało bez większych zastrzeżeń z wyjątkiem sytuacji, w której pewien mężczyzna dotknął trumny z ciałem królowej Elżbiety II i próbował zdjąć z niej królewski sztandar.

W poniedziałek, 19 września, miało miejsce ostatnie pożegnanie Elżbiety II. Po zakończeniu publicznych uroczystości w Opactwie Westminsterskim w Londynie oraz w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze, trumna z ciałem królowej została złożona do grobu w kaplicy Jerzego VI w obecności rodziny.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez The Royal Family (@theroyalfamily)

Tak wygląda grób Elżbiety II

Rodzina królewska opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie krypty, w której złożona została trumna z ciałem królowej Elżbiety II. Co więcej, wraz z pogrzebem monarchini w miejsce jej pochówku została przeniesiona trumna z ciałem jej męża, księcia Filipa (wcześniej znajdowała się ona w podziemiach kaplicy św. Jerzego).

Obecnie na płycie nagrobnej znajdują się cztery imiona wraz z datami życia i gwiazda Orderu Podwiązki.

W dniu dzisiejszym opublikowano zdjęcie kamienia, który został zainstalowany w Kaplicy Pamięci Króla Jerzego VI po złożeniu tam Jej Wysokości Królowej Elżbiety. Kaplica Pamięci Króla Jerzego VI znajduje się w murach kaplicy św. Jerzego w Windsorze

– czytamy we wpisie na Instagramie rodziny królewskiej.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez The Royal Family (@theroyalfamily)

Miejsce pochówku wkrótce dostępne dla zwiedzających

Miejsce pochówku królowej będzie dostepne dla chętnych od 29 września. Również od tego dnia dostępny z powrotem dla zwiedzających będzie zamek w Windsorze i znajdująca się na jego terenie kaplica św. Jerzego.

Źródła: www.instagram.com
Fotografie: Instagram

Może Cię zainteresować