×

Rabusie wdarli się do grobu i okradli zmarłego. Rodzina wyznaczyła ogromną nagrodę

Atak hien cmentarnych w Łodzi pokazuje, że nawet po śmierci nie można zaznać spokoju. Zuchwali złodzieje wdarli się do grobowca na cmentarzu św. Rocha i ukradli cenne przedmioty, z którymi pochowano zmarłego. Rodzina wyznaczyła wysoką nagrodę za pomoc w schwytaniu sprawców.

Atak hien cmentarnych w Łodzi

Przychodzą na cmentarz i kradną, co popadnie. Cmentarne hieny nie cofną się przed niczym. Tym razem do wstrząsającego przestępstwa doszło na cmentarzu św. Rocha, znajdującym się przy ul. Zgierskiej w Łodzi. Pogrzeb majętnego łodzianina odbył się w czerwcu. Gdy pod koniec miesiąca bliscy zmarłego przyszli na cmentarz, dostrzegli odchyloną płytę grobowca. Rodzina natychmiast zgłosiła sprawę policji. Grób otwarto i wtedy wyszło na jaw, że ktoś okradł spoczywające w krypcie zwłoki. Bliscy pochowali zmarłego z dwoma cennymi przedmiotami: zegarkiem i spinką.

Z grobu na cmentarzu św. Rocha przy ulicy Zgierskiej w Łodzi skradziono złoty zegarek z diamentami i złotą spinkę do krawata również wysadzaną diamentami. (…)

– przekazał rzecznik KMP w Łodzi nadkom. Marcin Fiedukowicz.

Wartość zegarka szacuje się na ponad 40 tys. zł. Natomiast spinka może kosztować prawie 10 tys. zł.

30 tys. zł za pomoc w schwytaniu złodziei

Zegarek wysadzany diamentami i złota spinka to ulubione przedmioty zmarłego. Miały one zatem wartość sentymentalną, ale dla złodziei liczył się przede wszystkim łatwy zysk.

Teraz rodzina zmarłego wyznaczyła wysoką nagrodę za pomoc w schwytaniu sprawców kradzieży. To… 30 tys. złotych!

Rodzina zmarłego, w porozumieniu z Prokuraturą Rejonową Łódź- Bałuty, wyznaczyła nagrodę w wysokości 30 tys. zł dla osoby, która wskaże sprawcę bądź w istotny sposób przyczyni się do ustalenia osób odpowiedzialnych za to przestępstwo lub pozwoli na odzyskanie skradzionego mienia. Za ograbienie miejsca pochówku grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności

— wyjaśnia Marcin Fiedukowicz.

Sprawą ograbienia zwłok zajął się Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, ale bliscy zmarłego liczą na to, iż ktoś pomoże policjantom w schwytaniu złodzieja. Pojawiły się uzasadnione podejrzenia, że kradzieży dopuścił się ktoś, kto wiedział, że rodzina pochowała bliską osobę wraz z kosztownościami.

Osoby, które mogą pomóc w ujęciu przestępców, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Łodzi ulica (ul. Pienista 71) lub kontakt telefoniczny pod numerami 47 841 14 50 (w godz. 8-16), 789 442 628 (w godz. 8-20) albo na telefon alarmowy 112. Policja zapewnia informatorowi pełną anonimowość.

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij