×

Bezczelna kradzież w kościele w Suwałkach. Parafia prosi o pomoc!

Bezczelna kradzież w kościele w Suwałkach. Ludzie poszli do komunii świętej. Ten moment wykorzystała młoda kobieta, która ukradła torebkę i wyjęła z niej portfel. Wszystko zarejestrowały kamery monitoringu, a nagranie zamieszczono na Facebooku.

Bezczelna kradzież w kościele

Są miejsca, w których ludzie nie zamykają domów na klucz, bo nie boją się kradzieży. Są kraje, w których mieszkańcy zostawiają otwarte samochody, a kobiety bez strachu kładą torebkę na siedzeniu. Gdy wracają, torebka wciąż na nie czeka. Z całą zawartością. Okazuje się, że w Suwałkach nawet w kościele warto mieć się na baczności, żeby nie stracić portfela.

Do zuchwałej kradzieży doszło w czwartek, 19 stycznia, podczas mszy świętej o godz. 12:00. Na nagraniu, które zamieszczono na Facebooku, widzimy, że wierni wstają z miejsc i ruszają w stronę ołtarza, żeby przyjąć komunię świętą. Moment, w którym wierni korzystają z sakramentu, dla młodej kobiety stał się okazją do kradzieży.

Kobieta najwyraźniej stała z tyłu i obserwowała sytuację. Większość idących przed ołtarz kobiet przezornie zabrała torebkę ze sobą. Ale jedna z seniorek, siedząca w trzeciej ławce od tyłu, zostawiła torebkę na miejscu, co nie umknęło uwadze złodziejki. Młoda kobieta podeszła, rozejrzała się i zabrała pozostawioną torebkę.

Torebkę zostawiła, portfel zabrała

Kobiecie nie chodziło o torebkę, a o jej zawartość. Z opisu filmu zamieszczonego na Facebooku Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Suwałkach dowiadujemy się, że młoda kobieta zostawiła torebkę w przedsionku, wyciągnęła natomiast portfel, w którym były pieniądze i dokumenty.

Kradzież zgłoszono już na policję, a parafia prosi o pomoc.

Jeżeli ktoś rozpoznaje kobietę z nagrania monitoringu, prosimy o kontakt z parafią lub z jednostką policji

– czytamy w poście.

Niestety podobne sytuacje zdarzają się dość często. Kilka miesięcy temu w Radzyniu Podlaskim złodziej ukradł kościelną skarbonkę razem z meblem, do którego była przymocowana.

Na początku stycznia dwóch mężczyzn w wieku 21 i 23 lat zdjęło krzyż ze ściany kościoła w Dęblinie. Młodzi mężczyźni uszkodzili krzyż, a potem porzucili go w krzakach. Usłyszeli zarzuty znieważenia przedmiotu kultu religijnego, za co grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), www.facebook.com

Może Cię zainteresować