×

Książę Filip poznał Elżbietę mając 18 lat. Był naprawdę przystojnym mężczyzną

Zmarł książę Filip. 99-letni monarcha przez ponad 73 lata żył w małżeństwie z królową Elżbietą II. Dzisiejsza wiadomość o jego śmierci wstrząsnęła ludźmi na całym świecie. To dobra okazja, aby przypomnieć, jak mąż królowej brytyjskiej wyglądał przed laty oraz, czego doświadczył.

Śmierć księcia Filipa

9 kwietnia 2021 roku już zawsze będzie się kojarzyć z odejściem księcia Filipa. Brytyjski monarcha zmarł dziś nad ranem, w zamku Windsor. Wszyscy są bardzo zaskoczeni śmiercią księcia. Gdy w połowie marca opuścił szpital, nic nie wskazywało na to, aby jego życiu zagrażało niebezpieczeństwo. Wiadomość o śmierci księcia Filipa błyskawicznie została udostępniona na oficjalnych kanałach rodziny królewskiej. Ludzie na całym świecie pogrążyli się w żałobie, ale niewiele osób wie, jakim człowiekiem tak naprawdę był książę Filip. 

Monarcha urodził się 10 czerwca 1921 roku na Korfu w Grecji. Jego rodzicami byli książę Grecji i Danii oraz niemiecka arystokratka, Alicja Battenberg. Z kolei, dziadkiem Filipa był sam król Grecji. Rodzina monarchy została wygnana z Grecji i pozbawiona obywatelstwa, gdy był jeszcze dzieckiem. Książę Filip zmienił wówczas nazwisko na Mountbatten po swoich krewnych z Danii. Z zapisków historycznych wynika, że miał wyjątkowo trudne dzieciństwo. Swoją przyszłą żonę, 13-letnią wówczas Elżbietę II poznał w wieku 18 lat. Po trwającej wiele lat korespondencji, para pobrała się dekadę później – 20 listopada 1947 roku.

zmarł książę Filip 3
Twitter
zmarł książę Filip 4
Twitter

Zmarł książę Filip

Książę Filip zawsze uchodził za niezwykle przystojnego mężczyznę, którego uwielbiały kobiety. Przez wiele lat media informowały o jego licznych zdradach. Co więcej, w książce Marka Rybarczyka pt: „Tajemnice Windsorów”, poświęconej rodzinie królewskiej, możemy przeczytać, że książę Filip niejednokrotnie uczestniczył w wyuzdanych imprezach. Monarcha uwielbiał zabawy, podczas których:

Gości obsługiwały kelnerki ubrane tylko w fartuszki, a po przyjęciu można było eksperymentować z seksem w kajdankach lub sadomaso.

Zgodnie z plotkami, podobno podczas jednego z  przyjęć w latach 60. książę Filip pojawił się w fartuszku w roli półnagiego kelnera. Na imprezach cieszył się dużym powodzeniem. Potrafił oczarować kobiety swoją etykietą, dobrym wychowaniem i znajomością literatury. Oprócz tego, był bardzo przystojny i naturalnie posiadał arystokratyczne korzenie.

zmarł książę Filip 5
Twitter
zmarł książę Filip 2
Twitter

Troska o środowisko

Dziś rodzina królewska przekazała smutną wiadomość o śmierci Filipa. W oświadczeniu napisano:

Jego Królewska Wysokość zmarł spokojnie dziś rano w zamku Windsor.

W związku z odejściem monarchy, brytyjska flaga na Pałacu Buckingham została opuszczona do połowy masztu. Na wieść o śmierci księcia, przed swoje biuro na Downing Street wyszedł szef brytyjskiego rządu. Boris Johnson wygłosił poruszające przemówienie.

Książę Filip zasłużył sobie na uczucia całych pokoleń w Wielkiej Brytanii, w całej Wspólnocie i na całym świecie. Był najdłużej panującym małżonkiem królewskim w historii, jednym z ostatnich oficerów drugiej wojny światowej, gdzie zasłużył sobie na nagrody za odwagę. Podczas inwazji na Sycylii (Operacja Husky, w lipcu 1943 roku – red.) ocalił swój okręt dzięki szybkiemu myśleniu.

Premier Wielkiej Brytanii przypomniał, że książę Filip angażował się w kwestię ochrony środowiska na długo przed tym, zanim stało się to powszechne.

Walczył o środowisko na wiele lat przed tym, nim stało się to modne. Kształtował i inspirował życie wielu młodych ludzi, dziesiątków tysięcy osób, u których pobudzał nadzieje i ambicje.

Póki co, nie jest znany termin pogrzebu monarchy.

Twitter
Twitter
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij