×

Czarny dzień dla PKP. Dwie nastolatki zginęły pod kołami pociągów

To wyjątkowo czarny dzień dla PKP. Dzisiaj rano pod Warszawą pociąg śmiertelnie potrącił 14-latkę na przejściu dla pieszych przez tory. Dziewczyna nie miała najmniejszych szans na przeżycie starcia z pędzącym kolosem. W związku z dramatem powstały bardzo duże utrudnienia w ruchu. Również dzisiaj w godzinach porannych w innej części Polski śmierć pod kołami pociągu poniosła inna nastolatka.

Czarny dzień dla PKP

Do wstrząsającego w skutkach zdarzenia doszło dzisiaj około godziny 8.10 rano na stacji PKP Józefów pod Warszawą. Pociąg SKM śmiertelnie potrącił 14-letnią dziewczynę, podczas gdy ta przechodziła na przejściu dla pieszych przez tory. Miała przy sobie rower. Tragiczna sytuacja spowodowała bardzo duże utrudnienia w ruchu.

Jak wstępnie ustalono, śmierć poniosła 14-latka, która została potrącona przez pociąg SKM na przejściu dla pieszych przez tory. Ruch jest wstrzymany, obecnie trwają czynności pod nadzorem prokuratora

– mówiła Paulina Harabin z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

Na miejscu pracowała straż pożarna, straż ochrony kolei, policja, prokuratura i pogotowie. Służby zablokowały przejście dla pieszych, na którym doszło do potrącenia.

Z przyczyn technicznych na szlaku Otwock – Warszawa Wschodnia występują utrudnienia w kursowaniu pociągów KM i SKM

– poinformował w komunikacie Warszawski Transport Publiczny.

Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym w Kętach Podlesiu

Kolejne szokujące wieści przekazał portal oswiecim.naszemiasto.pl. Również dzisiaj śmierć na torach poniosła inna 14-latka. Około godziny 8:30 rano młoda dziewczyna zginęła na przejeździe kolejowym pod kołami pociągu osobowego w Kętach-Podlesiu relacji Kraków – Bielsko-Biała. Jak podaje Radio ZET, nastoletnia uczennica jednej ze szkół ponadpodstawowych z nieznanych przyczyn znalazła się na torach.

W trakcie czynności policjanci ustalili, że pociąg osobowy relacji Kraków – Bielsko-Biała potrącił 14-latkę, mieszkankę powiatu oświęcimskiego, która z nieznanych przyczyn znalazła się na torowisku. W wyniku potrącenia poniosła śmierć na miejscu

– informuje Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

KPP Oświęcim

KPP Oświęcim

Służby na kilka godzin wstrzymały ruch pociągów na linii 117 Wadowice – Andrychów – Kęty – Bielsko-Biała.

Informację o aktualnych utrudnieniach w komunikacji można znaleźć na stronie portalu pasażera PKP PLK, zarządcy infrastruktury kolejowej (portalpasazera.pl).

Źródła: tvn24.pl, wiadomosci.gazeta.pl, oswiecim.naszemiasto.pl
Fotografie: KPP Oświęcim, TVN Warszawa (miniatura wpisu), KPP Oświęcim, TVN Warszawa

Może Cię zainteresować