×

Wyniki sekcji zwłok 72-letniego kierowcy z Chorwacji! Nieoficjalne ustalenia

Już są wyniki sekcji zwłok 72-letniego kierowcy z Chorwacji, który stracił panowanie nad autobusem. Badanie dało odpowiedź na zasadnicze pytania, takie jak: czy był pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających oraz czy cierpiał na ostre choroby. Konsul RP w Zagrzebiu Dagmara Luković podała również, że udało się zidentyfikować wszystkie ofiary wypadku polskiego autobusu. Przypomnijmy, w wyniku tragicznego zdarzenia życie straciło łącznie 13 osób, a 31 zostało rannych.

Tragiczny wypadek polskiego autobusu w Chorwacji

Do niewyobrażalnej tragedii doszło w sobotę, 6 sierpnia, ok. godz. 5.40 rano na 62. kilometrze autostrady A4 między miejscowościami Jarek Bisaszki i Podvorec. To tam doszło do dramatycznego w skutkach wypadku polskiego autobusu. Podróżujący do Medjugorje pojazd nagle zjechał z drogi, wpadł do rowu przy autostradzie i uderzył wprost w betonowy przepust. Osoby podróżujące z przodu miały niewielkie szanse na przeżycie.

Skutki wypadku są przerażające. W wyniku zdarzenia zginęło 13 osób (drugi kierowca zmarł w szpitalu). Wszystkie ofiary to polscy obywatele. Rannych zostało 31 osób, z czego 18 osób nadal jest w ciężkim stanie. Ci z lżejszymi obrażeniami wrócili już do Polski. Kolejne osoby prawdopodobnie wrócą do kraju już jutro.

Przyczyna wypadku polskiego autokaru z pielgrzymami

Feralnego dnia kierowcą autokaru z polskimi pielgrzymami był 72-letni mężczyzna. W związku z tym posiadał ogromne doświadczenie w zawodzie. Niestety, lata za kierownicą nie pozwoliły uniknąć tragedii.

To byli doświadczeni kierowcy, jeden z nich jeździł 42 lata, także do Medjugorje, znał trasę. Zmieniali się, jechali przepisowo. Jak było 80 km/h, to jechali 80. Nie wiem, jak to się mogło stać, pojęcia nie mam

– powiedziała w rozmowie z „Faktem” jedna z kobiet, które ocalały z wypadku.

Dziś znana jest już prawdopodobna przyczyna wypadku polskiego autobusu w Chorwacji. Według nieoficjalnych doniesień chorwackich mediów kierowca najpewniej zasłabł lub też zasnął za kierownicą.

Wyniki sekcji zwłok 72-letniego kierowcy z Chorwacji

W wypadku polskiego autobusu zginęli obaj kierowcy – w poniedziałek chorwackie media poinformowały o śmierci drugiego kierowcy polskiego autokaru. Tymczasem chorwacka prokuratura otrzymała już wyniki sekcji zwłok 72-letniego kierowcy polskiego autokaru, który prowadził pojazd w momencie wypadku. Co wykazały badania? Prowadzący pojazd 72-latek nie był pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Nie cierpiał również na ostre choroby.

One przeżyły wypadek autokaru w Chorwacji. Zdradzają, co się działo tuż po.

Źródła: wiadomosci.onet.pl

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij