×

Wypadek polskiego autobusu w Chorwacji. Zginęło 11 osób, wielu jest rannych!

Wypadek polskiego autobusu w Chorwacji. Nie żyje 11 osób, a wiele innych zostało rannych. Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie ma jeszcze informacji o tożsamości poszkodowanych. Szczegóły dotyczące zdarzenia oraz ofiar mają być znane w ciągu kilku godzin.

Wypadek polskiego autobusu w Chorwacji. MSZ potwierdza

W sobotę 6 sierpnia br. ok. godz. 5.40 rano na 62. kilometrze autostrady A4 w kierunku Zagrzebia doszło do tragicznego wypadku z udziałem polskiego autobusu.

Na trasie A4 w okolicach chorwackiej miejscowości Breznicki Hum doszło do wypadku autobusu z polskimi tablicami rejestracyjnymi. Ruch na odcinku Breznicki Hum – Komin w kierunku Zagrzebia jest zamknięty dla całego ruchu i odbywa się objazdem

– poinformowało ok. godz. 9.00 chorwackie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Na miejscu zdarzenia pojawiły się zespoły medyczne, strażacy i policjanci. Z tego, co powiedział AFP rzecznik chorwackiej policji Marko Muric wynika, że polski autobus zjechał z drogi i wpadł do rowu przy autostradzie.

Informację o wypadku potwierdziło polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Wypadek polskiego autobusu w Chorwacji. Ile osób zginęło?

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych jest w trakcie ustalania szczegółów dotyczących wypadku polskiego autobusu w Chorwacji oraz tożsamości ofiar. Więcej informacji poznamy zapewne w ciągu kilku najbliższych godzin.

Wiadomo, że zginęło 11 osób. Są też ranni.

Do tej pory wiemy, że zginęło 11 osób, a pozostałych rannych przewieziono do szpitali w Zagrzebiu i Varaždinie. Interwencja jest zakończona, strażacy wciąż są na miejscu

– oświadczył komendant powiatowej straży pożarnej Željko Nagy, cytowany przez AFP.

Dziś rano w tragicznym wypadku polskiego autokaru w Varazdin w Chorwacji zginęło 11 osób, a 34 są ranne i hospitalizowane. To pielgrzymi, którzy zmierzali do Medjugorie. Chcę przekazać moje najgłębsze wyrazy współczucia dla rodzin ofiar

– przekazał w sobotę przed godz. 10 premier Mateusz Morawiecki.

Źródła: wiadomosci.gazeta.pl, https://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Wypadek-polskiego-autobusu-w-Chorwacji.-Wiele-ofiar-i-rannych?rzs=OTymSięMówi&rzp=timeline&_gl=1*rg87fd*_ga*NDUzMDUyMzAwLjE2NTg4MTU3NDc.*_ga_MPM3D93P3J*MTY1OTc3MDA0NS4xNi4xLjE2NTk3NzE4MDcuNjA.
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij