×

Trzeci senator zakażony koronawirusem. To polityk PSL-Koalicji Polskiej

To już trzeci senator zakażony koronawirusem! Tym razem chodzi o polityka PSL-Koalicji Polskiej, który miał ostatnio kontakt z senatorem Janem Filipem Libickim. U Libickiego zakażenie potwierdzono w weekend.

Testy za darmo, ale nie wszyscy chcieli skorzystać

Jeszcze zanim koronawirus na dobre rozszalał się w Senacie, Kancelaria Sejmu chciała wysłać wszystkich posłów na dobrowolne testy przed zaprzysiężeniem Andrzeja Dudy, które odbędzie się w najbliższy czwartek.

„Fakty” TVN informowały, że zarówno posłowie, jak i senatorowie mogą wykonać darmowy test na koronawirusa. Pieniądze zwróciłby im parlament. Dziennikarze „Faktu” obliczyli, że taka „przyjemność” pochłonęłaby ponad 200 tys. złotych z budżetu, przy założeniu, że test w komercyjnym laboratorium średnio kosztuje 500 zł.

Chociaż to przywilej, niedostępny dla wielu obywateli, okazało się, że nie wszyscy politycy chcieli z niego skorzystać. Ale bynajmniej nie z troski o budżet. Na przykład posłanka Joanna Senyszyn stwierdziła, że nie podda się testom, bo „zachowuje dystans, nie chodzi do sklepów i nosi maseczkę”.

Czy teraz zmieni zdanie?

Trzeci senator zakażony koronawirusem

W weekend pojawiła się informacja o zakażonym senatorze Janie Filipie Libickim. Senator klubu Koalicja Polska-Polskie Stronnictwo Ludowe-Kukiz’15 o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa poinformował w mediach społecznościowych:

Uwaga! Ważna wiadomość! Mam koronawirusa. Oczywiście podam tych których spotkałem w zeszłym tygodniu do Sanepidu. Gdybym o kimś zapomniał proszę, by sam zrobi test.

– napisał na Twitterze.

Wkrótce okazało się, że tych, z którymi senator się spotkał, było wielu. Zakażony koronawirusem Libicki był w ostatnim czasie w Senacie. W dodatku prowadził obrady komisji rodziny, w których udział brał m.in. prezydencki minister Andrzej Dera oraz Artur Dunin z KO. U niego także wykryto koronawirusa.

Czuję się źle. Boli mnie wszystko. Nawet paznokcie i włosy. Najgorszy to jest ból głowy, jestem na proszkach przeciwbólowych, głowa dalej boli

– powiedział Dunin w rozmowie z Polsatem.

Dunin przyznał także, że rozmawiali z Libickim bez maseczek.

Już po kilku godzinach od tej informacji do grona zakażonych polityków dołączył kolejny senator, który miał kontakt z Libickim. To Ryszard Bober z PSL-Koalicji Polskiej.

Jestem typowym bezobjawowcem. Postanowiłem się zbadać po informacji o Janku Libickim. I niestety wynik jest, jaki jest

– cytuje polityka Onet.

Przesunięte posiedzenie Senatu

Może się okazać, że bilans zakażeń w senacie na tym się nie skończy. W dniach 4-7 sierpnia zgodnie z planem miało odbyć się posiedzenie Senatu. Jednak ostatecznie przesunięto je na 11-13 sierpnia. Marszałek Senatu Tomasz Grodzki poinformował o zmianie harmonogramu prac marszałek Sejmu Elżbietę Witek.

Przebadani mają zostać wszyscy pracownicy Kancelarii Senatu i politycy wyższej izby parlamentu, którzy mieli kontakt z Janem Filipem Libickim. Wyniki poznamy już jutro.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu),

Polecane

Może Cię zainteresować