×

Ile zarabia kierowca Kaczyńskiego? Dorobił się gigantycznego majątku

Okazuje się, że nie tylko politycy mogą liczyć na duże wynagrodzenie, ale również osoby z ich otoczenia. Ile zarabia kierowca Kaczyńskiego? Z jego oświadczeń majątkowych wynika, że odkąd pracuje dla szefa PiS, dorobił się grubo ponad milion złotych, kilku domów i działek. Jego łączny majątek wynosi ok. 3 mln złotych. Jak to możliwe?

Ile zarabia kierowca Kaczyńskiego?

Kierowcą Jarosława Kaczyńskiego jest jeden z jego najbliższych współpracowników, Jacek Cieślikowski. Cóż, inni kierowcy mogą mu tylko pozazdrościć, bowiem zarabia naprawdę dobrze. Bycie szoferem szefa PiS, to jednak nie jedyne jego źródło dochodu.

„Kierownik działu transportu i asystent prezesa partii” (tak przedstawia się w oświadczeniu Cieślikowski) jest zatrudniony w PiS na umowie o pracę i z tego tytułu zarobił w ubiegłym roku 117,8 tys. złotych. Pełni także funkcję warszawskiego radnego z ramienia PiS-u – dieta radnego Warszawy wynosi 29,8 tys. złotych.

Co więcej, Cieślikowski jest członkiem rad nadzorczych spółek powiązanych z partią rządzącą. Mowa m.in. o spółce Srebrna, która zapewnia mu dochód na poziomie 18 tys. złotych rocznie. Ponadto, jest prezesem spółki Geranium, z której pobiera z kolei około 21 tys. złotych rocznie. Oprócz tego zarobił 19 tys. zł.

Reasumując, z oświadczenia majątkowego radnego za 2021 rok wynika, że Jacek Cieślikowski zarobił łącznie około 206 tys. zł brutto. To oznacza zarobki na poziomie 17,5 tys. zł brutto miesięcznie.

Inwestycje kierowcy Kaczyńskiego

Jacek Cieślikowski ciężko zarobione pieniądze inwestuje, głównie w nieruchomości i grunty. „Super Express” podaje, że „kierownik działu transportu i asystent prezesa partii” wpisał w oświadczeniu majątkowym trzy domy o łącznej wartości 1 mln złotych. To dom o powierzchni 243,15 metrów kwadratowych, o wartości 550 tysięcy złotych (współwłaściciel w 1/2 części),  dom o powierzchni 267,73 metrów kwadratowych wart 250 tysięcy złotych oraz dom o wielkości 117,4 metrów kwadratowych wart 200 tysięcy złotych (w obu przypadkach jako współwłaściciel jednej czwartej części).

Do tego dochodzą grunty o łącznej wartości 1,6 mln złotych. Cieślikowski jest również właścicielem hyundaia z 2017 roku i współwłaścicielem (razem z żoną) forda z 2010 roku.

Trzeba przyznać, że te wszystkie liczby robią wrażenie…

Źródła: tvn24.pl
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), Flickr, Twitter

Może Cię zainteresować