×

Ile zarabiają zakonnice? Odpowiedź siostry Pauli rozczarowała internautów

Ile zarabiają zakonnice? Głos w tej sprawie zabrała jedna z sióstr, która staje się coraz bardziej popularna w mediach społecznościowych. Swoją odpowiedzią zaskoczyła wielu internautów. Niektórzy uznali wręcz, że to niesprawiedliwe.

Ile zarabiają zakonnice?

Siostra Paula ze Zgromadzenia Zakonnego Sióstr św. Katarzyny w Braniewie na Warmii regularnie nagrywa, a następnie publikuje na swoim TikToku zabawne filmiki. Internauci pokochali ją za szczerość, autentyczność, niezwykłe poczucie humoru i dystans do siebie. Wystarczy, że spojrzysz na poniższe nagranie.

@s.paula.csc Z dystansem#fypシ #fypシ゚viral #dc #dlaciebie #viral #funny #foryou #fyp #taniec #dystans #humor ♬ El Carnaval De Celia: A Tribute (La Vida es un Carnaval / La Negra Tiene Tumbao / Rie y Llora) – KYEN?ES?

Siostra Paula w nagraniach porusza przede wszystkim tematy, na których zna się najlepiej, a więc tematy związane z wiarą, ale nie tylko. W jednym z ostatnich materiałów zakonnica poruszyła temat pieniędzy. Jej nagranie było odpowiedzią na pytanie o to, czy zakonnice mają jakieś dochody i czy mogą nimi dysponować? Ile zarabiają zakonnice? Filmik w tym temacie został obejrzany prawie 75 tys. razy.

My nie mamy swoich pieniędzy. Oczywiście mówię o Zgromadzeniu Sióstr św. Katarzyny, czyli potocznie o siostrach katarzynkach. Jeśli otrzymujemy jakąś pensję, wynagrodzenie za pracę, to wszystko idzie do siostry przełożonej, a jeżeli czegoś nam brakuje czy czegoś nam potrzeba, to idziemy do niej, zgłaszamy jej to i otrzymujemy pieniądze. Nie ma z tym większego problemu

– wyjaśniła zakonnica.

@s.paula.csc #odpowiedź na @paulina__998 #pytanie #odpowiedź #viral #dc #dlaciebie #fypage #funny #fyp ♬ dźwięk oryginalny – s. Paula

Zarobki zakonnic. Reakcje internautów

Odpowiedź siostry na swój sposób rozczarowała internautów, którzy wydawali się współczuć zakonnicom. Ich zdaniem taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Wiele osób uznała to za „niesprawiedliwe”. W komentarzach momentalnie pojawiły się dodatkowe pytania o zarobki zakonnic. Jedno z nich brzmiało, jak siostra Paula radzi sobie w sytuacji, gdy np. chce coś zjeść na mieście.

A jak na przykład siostra chce coś przekąsić w McDonald’s lub jakimś innym tego typu fast-foodzie, to też nie ma problemu z dostaniem kasy?

– zapytała internautka.

Zakonnica odpowiedziała, że to „kwestia dyskusyjna”.

W odpowiedzi na jedno z pytań dowiadujemy się również, że siostra zakonna nie jest w stanie wspierać finansowo kogoś z rodziny, bo nie ma na to pieniędzy.

Czy tak to powinno wyglądać?

Papież Franciszek cierpi na „chorobę zakonnic”.

Źródła: www.papilot.pl, www.tiktok.com
Fotografie: TikTok (miniatura wpisu), www.tiktok.com

Może Cię zainteresować