×

Strzelanina w Brześciu Kujawskim. Wiadomo, kogo szukał 18-latek

Strzelanina w szkole w Brześciu Kujawskim wstrząsnęła całą Polską. Na jaw wychodzą kolejne informacje w sprawie. Policja ustaliła, że 18-latek najprawdopodobniej „polował” na konkretną osobę.

Strzelanina w szkole w Brześciu Kujawskim

Strzelanina w szkole podstawowej nr 1 im. Władysława Łokietka, miała miejsce 27 maja około godziny 10:00. Były uczeń z bronią wtargnął do jednej z klas przez okno i zaczął strzelać do uczniów. Ranna została 11-latka. Zanim 18-latek został obezwładniony, zdołał jeszcze postrzelić woźną, która próbowała go powstrzymać.

Celem ataku była nauczycielka

Z każdym dniem dowiadujemy się nowych informacji o Marku N. i jego zbrodni. Serwis „Polsat News” podał prawdopodobny motyw, który stał za działaniami 18-latka. Jednej z reporterek udało się ustalić, że Marek N. miał konflikt z nauczycielką polskiego. Kobieta nie chciała przepuścić go do następnej klasy.

Według nieoficjalnych doniesień, 18-latek groził polonistce w mediach społecznościowych. W dodatku kobieta zwykle uczyła w klasie, do której w poniedziałek wszedł Marek N. Mężczyzna wybiegł z klasy dopiero, kiedy zorientował się, że w sali trwa lekcja angielskiego. Najprawdopodobniej szukał nauczycielki polskiego.

Strzelanina w szkole w Brześciu – napastnik przyznał się do winy

Napastnik został powstrzymany i trafił do aresztu. Jego ofiary, czyli 11-letnia uczennica i woźna, trafiły do szpitala, ale na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Na razie postawiono mu zarzut usiłowania zabójstwa, a chłopak przyznał się do winy.

Może Cię zainteresować

zamknij