×

Wstrząsające nagranie z kamery monitoringu. Zaczęli strzelać do przechodniów

Wstrząsające nagranie z kamery monitoringu. Dwóch mężczyzn otworzyło ogień na środku ulicy. Jest wiele ofiar, w tym co najmniej dwie śmiertelne. Moment brutalnego ataku został zarejestrowany i udostępniony w mediach społecznościowych.

Brutalny atak w mieście

Hadera to miasto położone na północy Izraela, oddalone od Tel Awiwu o ok. 50 kilometrów. W niedzielę doszło tam do brutalnego ataku. Terroryści otworzyli ogień na jednej z głównych ulic w mieście.

Atak miał miejsce w czasie, gdy czterech arabskich ministrów spraw zagranicznych i sekretarz stanu USA spotkali się na nadzwyczajnym szczycie.

Napastnicy zastrzelili dwie osoby. Ofiary śmiertelne to mężczyzna i kobieta. Izraelskie media mówią także o sześciu rannych osobach. Niestety stan czterech z nich określany jest jako krytyczny.

Wstrząsające nagranie z kamery monitoringu

Izraelska policja przedstawiła nagranie z kamer monitoringu, na którym widać moment brutalnego ataku. Napastnicy, jak przekazał Reuters, mieli arabskie pochodzenie.

Dwóch Arabów zabiło dwie osoby zanim sami zostali zastrzeleni przez policję

– przekazało pogotowie ratunkowe.

Na szczęście nasi funkcjonariusze zdołali zneutralizować zamachowców i zapobiec większemu atakowi terrorystycznemu

– powiedział rzecznik izraelskiej policji Eli Levy.

W mediach społecznościowych zamieszczono także nagranie z samochodu, który przejeżdżał ulicą Hadery, gdy napastnicy otworzyli ogień. Słychać na nim strzały oraz krzyki przerażonych ludzi.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować