×

Bus zderzył się z ciężarówką. Bilans wypadku pod Poznaniem jest tragiczny

Tragiczny wypadek pod Poznaniem, między Żernikami a Tulcami. Bus zderzył się z ciężarówką, przewożącą złom. Nie żyją trzy osoby, a kolejnych pięć walczy o życie.

Bus zderzył się z ciężarówką

Do tragedii doszło 21 października późnym popołudniem. Na ul. Przemysłowej w Żernikach bus zderzył się z samochodem ciężarowym.

O godzinie 17.35 otrzymaliśmy zgłoszenie, że na ul. Przemysłowej w Żernikach doszło do zderzenia samochodu ciężarowego man z busem marki ford. Z informacji, jaką posiadam, wynika, że busem podróżowało osiem osób, natomiast ciężarówką jedna

– przekazał w rozmowie z Faktem Łukasz Kędziora z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Na miejscu tragedii zjawiło się 13 zastępów straży pożarnej, policja, a także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Utworzył się ogromny korek.

Trzy ofiary śmiertelne

Niestety bilans tego wypadku jest tragiczny. Początkowo informowano o jednej ofierze śmiertelnej oraz ośmiu rannych osobach. Ostatecznie okazało się jednak, że w wypadku zginęły trzy osoby, natomiast pięciu rannych przewieziono do szpitala.

Według „Głosu Wielkopolski”, ofiary śmiertelne podróżowały busem do pracy.

Trzy osoby zginęły na miejscu, kolejnych pięć osób jest poszkodowanych. Kierowca ciężarówki nie odniósł obrażeń

– relacjonuje Łukasz Kędziora.

Pojazdy prawdopodobnie zderzyły się czołowo. Jak przekazał Michał Kucierski, rzecznik prasowy poznańskiej straży pożarnej, busem prawdopodobnie podróżowali Gruzini.

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), www.facebook.com

Może Cię zainteresować