×

Katastrofa lotnicza na Pomorzu. Nie żyje 51-letni pilot śmigłowca

Katastrofa lotnicza na Pomorzu: w lesie, w pobliżu miejscowości Leśna Jania, odnaleziono rozbity helikopter. Zginął 51-letni pilot. Wcześniej zgłoszono jego zaginięcie.

Katastrofa lotnicza na Pomorzu

10 stycznia około godz. 13.00 mieszkaniec gminy Smętowo Graniczne wystartował z terenu prywatnego helikopterem marki Robinson R22, a potem odleciał w nieznanym kierunku. Ponieważ mijały kolejne godziny, a mężczyzna nie wracał, około godz. 19.00 zgłoszono jego zaginięcie.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim, wspierani przez funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku, przystąpili do poszukiwań w terenie. W akcję zaangażowała się również Polska Agencja Żeglugi Powietrznej – wysłano śmigłowiec SAR. Niestety, po około dwóch godzinach poszukiwań, dokonano koszmarnego odkrycia.

Pilot nie przeżył wypadku

Jak przekazał asp. sztab. Marcin Kunka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim, po godz. 21.00 odnaleziono rozbity helikopter. Odkryto również, że 51-letni pilot nie przeżył wypadku.

Po godzinie 21 służby otrzymały informację o odnalezieniu przez policjantów rozbitego helikoptera w kompleksie leśnym w pobliżu miejscowości Leśna Jania. Wewnątrz ujawniono zwłoki pilota

– poinformował asp. sztab Kunka, cytowany przez „Dziennik Bałtycki”.

Na miejscu zdarzenia nadal pracują 4 zastępy straży pożarnej, służby ratownictwa medycznego oraz policja. Jak informuje „Fakt”, szczegółowe okoliczności zdarzenia będzie wyjaśniała Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

Fotografie: TVN24 (miniatura wpisu), tvn24.pl

Może Cię zainteresować