×

Dwa samoloty zderzyły się w powietrzu. Maszyny rozpadły się i eksplodowały

Dwa samoloty zderzyły się w powietrzu podczas pokazów lotniczych. W zabytkowych maszynach, Boeing B17 Flying Fortess i Bell P63 Kingcobra, znajdowało się łącznie sześć osób. Wszyscy zginęli. W sieci pojawiły się nagrania z momentu katastrofy. Wystarczyła chwila, aby żelazne ptaki runęły na ziemię i eksplodowały.

Dwa samoloty zderzyły się w powietrzu

Do katastrofy doszło o 13:30 po południu (7:30 wieczorem w Polsce) nad Dallas Executive Airport podczas trwania trzydniowych pokazów lotniczych Wings over Dallas (Skrzydła nad Dallas), które odbywają się dorocznie z okazji Dnia Weterana. Podczas pokazów  Kingcobra przecięła tor lotu Boeing’a B17 Flying Fortess nadlatując z lewej strony. Eksperci uważają, że maszyna znalazła się w tzw. martwym punkcie, co oznacza, że pilot bombowca nie widział nadlatującego samolotu. Przy tak dużych prędkościach wystarczyła zaledwie krótka chwila, aby doszło do niewyobrażalnej katastrofy.

Skrzydła samolotu B17, który w wyniku uderzenia rozpadł się na dwie części, momentalnie stanęły w płomieniach. Chwilę później żelazny ptak runął na ziemię wzniecając przy tym słup ognia i gęstego, czarnego dymu. Podobny los spotkał Kingcobrę, która dosłownie rozpadła się na drobne kawałki.

Szczątki samolotów spadły w pobliżu autostrady 67, która przebiegała niedaleko lotniska. Po tragicznym zdarzeniu została zamknięta.

Są ofiary śmiertelne

Według najnowszych doniesień samolotami, które uległy tragicznemu wypadkowi, leciało łącznie sześć osób. Nikt nie przeżył. Szczęście w nieszczęściu, że ziemi nikt nie ucierpiał.

Proszę, zmówcie modlitwę za te biedne dusze, które wzbiły się w powietrze, by nas bawić i edukować

– prosił na Twitterze wstrząśnięty tym, co się stało, burmistrz Dallas Eric Johnson.

FAA i Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu wszczęły dochodzenia, aby wyjaśnić przyczynę katastrofy.

Dramatyczne nagrania z momentu zdarzenia

W sieci momentalnie pojawił się nagrania z momentu katastrofy lotniczej. Publikujemy je poniżej. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach!

Źródła: www.fakt.pl
Fotografie: Twitter, Twitter (miniatura wpisu), twitter.com, twitter.com

Może Cię zainteresować