×

Strzelanina na uniwersytecie w Permie! Sprawca wszedł na kampus i otworzył ogień

Strzelanina na uniwersytecie w Permie! Wiadomo, że zginęło co najmniej 8 osób, a 16 zostało rannych. Biuro prasowe poinformowało, że napastnik nie żyje.

Napastnik został „zneutralizowany”

Rosyjski Komitet Śledczy poinformował, że w strzelaninie, która miała miejsce na uniwersytecie w Permie, zginęło co najmniej 8 osób. Z kolei według informacji lokalnego ministerstwa zdrowia rannych jest około 16 osób. Napastnik przyszedł na uniwersytet i po prostu zaczął strzelać do studentów.

Międzynarodowa agencja prasowa Interfax podała właśnie, że mężczyzna, który otworzył ogień, został już „zneutralizowany”. Potwierdził to rzecznik uczelni.

Strzelanina na uniwersytecie w Permie

Według informacji zawartych na komunikatorze Telegram na kanale „Baza” agresor to 18-letni Timur Bekmansurow, który był jednym ze studentów zaatakowanego przez niego uniwersytetu.

Jak dokładnie wyglądał przebieg wydarzeń? Według Rosyjskiej Agencji Prasowej TASS, kiedy wszystko się zaczęło, na uczelni znajdowało się około 3 tysiące studentów. Napastnik początkowo otworzył ogień na kampusie. Później wszedł do jednego z budynków.

Gdy przerażeni studenci zorientowali się, co się dzieje, części z nich udało się zabarykadować w salach. Inni w popłochu wyskakiwali z okien pierwszego piętra. Strzelaninę zakończyła dopiero śmierć napastnika.

Poniżej możecie zobaczyć przerażające nagrania z zamachu:

Źródła: www.rmf24.pl, wiadomosci.onet.pl

Może Cię zainteresować