×

W szkole wybuchła panika. Zginęło co najmniej 7 dzieci i kilku nauczycieli

Strzelanina w szkole w Rosji zebrała śmiertelne żniwo. Wśród ofiar napastnika znaleźli się niewinni nauczyciele, pracownicy ochrony i dzieci. Jak podaje szef lokalnej administracji, po potwornej zbrodni agresor miał popełnić samobójstwo.

Strzelanina w szkole w Rosji

Do strzelaniny doszło w poniedziałkowy poranek w szkole nr 88 na ulicy Puszkina w mieście Iżewsk, stolicy republiki Udmurcja w europejskiej części Rosji.

Jak podają źródła, na teren placówki wtargnął napastnik ubrany w bluzę z „nazistowskimi symbolami”. Według wstępnych doniesień przekazanych przez deputowanego do rosyjskiej Dumy Państwowej (niższej izby parlamentu) Aleksandra Chinsztejna, agresor był uzbrojony w dwa pistolety. Mężczyzna zastrzelił 13 osób, w tym siedmioro dzieci. Pozostałe ofiary to pracownicy ochrony i nauczyciele. 20 innych osób zostało rannych.

Kiedy pojawiły się pierwsze strzały, w szkole wybuchła panika. Przerażeni uczniowie mieli zacząć wyskakiwać przez okna. Inni siedzieli w ciszy z nadzieją, że napastnik ich nie znajdzie.

Napastnik popełnił samobójstwo

Mordercy początkowo nie udało się zatrzymać. Finalnie okazało się, że popełnił samobójstwo – informację potwierdził oddział rosyjskiego ministerstwa spraw wewnętrznych w Udmurcji.

W komunikacie powiadomiono także o odnalezieniu ciała mężczyzny. Jego tożsamość wciąż jest ustalana.

To nie pierwsze tak przerażające zdarzenie w ostatnim czasie

Również dzisiaj doszło do strzelaniny w komisariacie wojskowym w mieście Ust-Ilimsk na Syberii, gdzie prowadzono mobilizację na wojnę z Ukrainą. Ciężko ranny został szef lokalnej komisji. Agresor został zatrzymany przez policję. Materiały z incydentu ukazały się w mediach społecznościowych rosyjskich opozycjonistów.

Telegram

Telegram

Na koniec cofnijmy się nieco w czasie, aby przywołać pamięcią inne wstrząsające wydarzenia z Rosji. W maju 2020 roku w wyniku strzelaniny w Kazaniu zginęło 9 osób, w tym 7 dzieci. We wrześniu 2021 roku doszło z kolei do strzelaniny w budynku uniwersytetu w Permie. Życie straciło wówczas 6 osób, a 47 zostało rannych.

Źródła: wiadomosci.wp.pl, wiadomosci.onet.pl, twitter.com
Fotografie: Twitter, Telegram

Może Cię zainteresować