×

11 uczniów poparzonych! To efekt szkolnego eksperymentu chemicznego

Jeden dorosły (prawdopodobnie nauczyciel) i 11 uczniów poparzonych podczas nieudanego eksperymentu chemicznego, przeprowadzonego w szkole. Celem było stworzenie „cukrowego węża” przy użyciu kilku składników. Dzieci przewieziono do szpitala.

11 uczniów poparzonych

Do nieszczęśliwego wypadku doszło 21 listopada ok. godz. 13:00 (lokalnego czasu) w szkole Manly West w Sydney w Australii. Uczniowie brali udział w pokazie naukowym, podczas którego tworzono „cukrowego węża”. Użyto przy tym sody oczyszczonej, mieszanki cukrowej i substancji przyspieszającej spalanie. A że eksperyment przeprowadzano na podwórku, w pewnym momencie poderwał się wiatr, przez co część składników została po prostu zwiana na uczniów, powodując obrażenia. Takie informacje przekazał Phil Templeman z pogotowia ratunkowego stanu Nowa Południowa Walia.

Poszkodowane dzieci są w wieku 10-11 lat.

Ranni trafili do szpitala

Do szpitala przewieziono 11 poszkodowanych uczniów, a także jednego dorosłego, który również ucierpiał podczas eksperymentu. Dwoje dzieci doznało poważnych poparzeń.

Dzieci doznały poparzeń górnej części ciała, klatki piersiowej, twarzy i nóg. Na szczęście, większość uczniów nie została ciężko zraniona

– przekazał Templeman.

Teraz sprawą zajmie się policja stanowa, a także ministerstwo edukacji NSW i agencja rządowa monitorująca standardy bezpieczeństwa w pracy SafeWork.

Minister edukacji Nowej Południowej Walii Sarah Mitchell zapewniła, że zarówno personel, jak i uczniowie, mogą liczyć na pomoc psychologiczną.

Fotografie:

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x