×

Pijana matka chciała odebrać dziecko ze szkoły. Sprawę skierowano do sądu.

Dyrektor olkuskiej placówki wezwał policjantów, gdy pijana matka chciała odebrać swojego 7-letniego syna ze szkoły. 45-latka miała prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Chłopczyk jest pod opieką babci. Sprawą zajął się już sąd rodzinny.

Pijana matka chciała odebrać dziecko ze szkoły

Gdyby nie szybka reakcja pracowników szkoły podstawowej w Olkuszu, sytuacja mogłaby zakończyć się tragicznie dla tego 7-latka. Do zdarzenia doszło w czwartek, 17 listopada około godziny 14:30, ale małopolska policja dopiero teraz informuje o tym karygodnym incydencie.

Pijana matka chciała odebrać dziecko ze szkoły. Choć nie mieści się to w głowie, 45-latka ledwo trzymała się na nogach i wyraźnie było czuć od niej alkohol.

Kobieta słaniała się na nogach i czuć było od niej alkohol. O sytuacji natychmiast powiadomiono dyrektora, który o pomoc poprosił policję

– poinformował rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Pixabay

Pixabay

Chłopiec trafił pod opiekę babci

Policjanci szybko przybyli na miejsce zdarzenia i zbadali 45-latkę alkomatem. Kobieta miała 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Oczywiście matka chłopca nie była w stanie zająć się nawet sobą. W jaki sposób chciała zaopiekować się własnym dzieckiem?

W takim stanie matka zamierzała opiekować się dzieckiem. Chłopiec trafił pod opiekę babci, a o sytuacji powiadomiono sąd rodzinny

– podsumował Sebastian Gleń.

 

Do podobnej sytuacji doszło kilka miesięcy temu w województwie podkarpackim

Na terenie gminy Radymno matka będąca pod wpływem alkoholu chciała odebrać syna z przedszkola. Jak się później okazało miała 3,4 promila alkoholu we krwi. Kobieta do placówki przyjechała samochodem, który zaparkowała na pobliskim parkingu. Przedszkolanki zawiadomiły policję. Chłopczyka odebrał jego ojciec, a matce postawiono zarzuty.

Rzecznik małopolskiej policji zwrócił uwagę, aby świadkowie podobnych wydarzeń, nie pozostawali obojętni na krzywdę tych najmniejszych i zgłaszali problem odpowiednim instytucjom. Reagowanie w takich wypadkach może zapobiec tragedii niczemu niewinnych dzieci.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/incydent-w-szkole-podstawowej-słaniała-się-na-nogach-dyrektor-wezwał-policję/ar-AA14sb9M?cvid=83219fcdc82943fcab0dc045bdd2c56c, gazetakrakowska.pl

Może Cię zainteresować