×

Pomyłka w lokalu wyborczym we Wrocławiu. Jeśli oddałeś w nim głos, uznano go za nieważny

Pomyłka w komisji wyborczej w 2019 roku – niestety takie zdarzenie też miało miejsce. Nie tylko pijana przewodnicząca w komisji wyborczej, ale także niewłaściwe karty do głosowania. Jak do tego doszło? Obwodowa Komisja nr 282 na wrocławskich Osobowicach nie miała wczoraj szczęścia. Okazało się, że 92 karty do głosowania do Senatu zostały wydane z niewłaściwego okręgu.

Nieważne karty do głosowania

Tomasz Szczepański, który jest dyrektorem Delegatury Krajowego Biura Wyborczego we Wrocławiu, powiedział, że głosy oddane na tychże kartach w tej Komisji Wyborczej będą niestety nieważne. Komisja wydała po prostu 92 karty do głosowania do Senatu z okręgu 7, a powinna wydać karty z okręgu nr 8.

Sejm

Pomyłka w komisji wyborczej w 2019 roku we Wrocławiu

Po tym, jak wykryto błąd karty, zostały wymienione na prawidłowe i głosowanie przebiega tam już prawidłowo. Głosy z nieprawidłowej karty nie będą brane pod uwagę przy liczeniu głosów

Oczywiście sprawą ktoś się zajmie i będzie wyjaśniać, jak do tego doszło. Na którymś etapie musiało dojść do pomyłki – w związku z tym trzeba to sprawdzić.

Będziemy ustalać, czy komisja przeliczyła karty rano przed rozpoczęciem głosowania; czy karty zostały źle zapakowane, źle przekazane

Sala obrad Sejmu RP

Wstępne wyniki wyborów i prowadzenie jednej z partii

Dzięki sondażom exit poll ośrodka Ipsos wstępnie już wiemy, jak rozkładały się głosy. Najprawdopodobniej to PiS ponownie przedłuży swoją kadencję w parlamencie. Największym zaskoczeniem jest Konfederacja i jej 13 mandatów. Janusz Korwin-Mikke z pewnością oczekiwał innych wyników, ale bezsprzecznie może mówić o sukcesie. Po raz pierwszy Konfederacja trafiła do parlamentu. Oczywiście poza PiS i Konfederacją w Parlamencie znajdą się inne ugrupowania.

Prawo i Sprawiedliwość – 43,%, Koalicja Obywatelska – 27,4%, Lewica – 11,9%, Polskie Stronnictwo Ludowe – 9,6%, Konfederacja – 6,4%.

Państwowa Komisja Wyborcza

Frekwencja inna niż wszystkie!

Warte uwagi jest także to, jak wyglądała frekwencja wyborcza w tym roku. Bezapelacyjnie mówi się o sukcesie! Na konferencji PKW padły liczby, które są bez wątpienia powodem do dumy. O godzinie 17:00 frekwencja wyniosła 45,94 procent, co daje aż 7 procent więcej w stosunku do ubiegłych wyborów. Najwyższą frekwencję odnotowano w województwie mazowieckim – 49,59 proc.

Andrzej Duda

Prezydent dziękuje za aktywność obywateli

Andrzej Duda na swoim koncie na Twitterze podziękował wszystkim tym, którzy oddali swoje głosy w czasie wyborów 2019.

Bardzo dziękuję wszystkim moim Rodakom, którzy dziś wzięli udział w wyborach. Gratuluję wszystkim Państwu Posłom i Senatorom, którzy dziś zdobyli mandaty, przy wysokiej frekwencji. To ważne! Wspaniała postawa Wyborców. Dziękuję!

Pomyłka w komisji wyborczej w 2019

Głosowaliście?

_________________________
*Zdjęcia mają charakter poglądowy

Napisz do nas, jeśli spotkała Cię historia, którą chcesz się podzielić: redakcja@popularne.pl

Może Cię zainteresować