×

Najnowsze wyniki wyborów 2019. Różnią się od tych podanych jeszcze wczoraj

Pełne wyniki wyborów parlamentarnych 2019 poznamy dziś wieczorem albo jutro rano, ale już teraz wiemy, jak najprawdopodobniej będą rozkładać się siły w parlamencie. Wczoraj do godziny 21:00 obywatele mogli głosować. Prawo i Sprawiedliwość bez wątpienia znajdzie się w Parlamencie ze znaczącą przewagą w mandatach. Jak rozkładają się na tę chwilę procenty? Znamy dane z PKW 2019!

Wczorajsze dane

Oczywiście każdy z nas miał świadomość tego, że wczorajsze wyniki nie będą tymi ostatecznymi, ale dzięki nim mieliśmy pewien zarys tego, jak rozkładać będą się głosy. Prawo i Sprawiedliwość – 43,%, Koalicja Obywatelska – 27,4%, Lewica – 11,9%, Polskie Stronnictwo Ludowe – 9,6%, Konfederacja – 6,4%.

dane z PKW 2019

Dziś te wyniki nieco się różnią. Jak wyglądają dane z PKW 2019?

Państwowa Komisja Wyborcza przekazała dane z 82,79 proc. komisji wyborczych: PiS – 45,16%, KO – 26,10%, SLD – 12,10%, PSL – 8,81%, Konfederacja – 6,71%. Z tego wynika, że w Sejmie zasiądzie pięć ugrupowań.

Według danych z 82,41% obwodowych komisji wyborczych podanych na stronie PKW wynika, że Pis zdobył 45,79% głosów do Senatu, KO – 33,90%, PSL – 5,49%.

47. posiedzenie Sejmu - czwarty dzień

Co o wyborach sądzi lider partii, która zebrała najwięcej głosów?

Mamy zwycięstwo i bardzo się z tego cieszymy, ale pamiętajcie – to są tylko badania, to nie jest jeszcze zwycięstwo ostateczne, ale mimo wszystko mamy powody do radości, bo mimo tego potężnego frontu przeciwko nam zdołaliśmy wygrać i wszystko wskazuje na to, że to się jednak utrzyma.

Ale jeśli przed nami kolejne cztery lata rządzenia, to czeka nas najpierw refleksja nad tym wszystkim, co się udało, o czym mówiliśmy, ale także nad tym, co się nie udawało i co spowodowało, że poważna część społeczeństwa jednak uznała, że nie należy nas popierać, mimo przecież zupełnie ewidentnych i oczywistych osiągnięć – zapowiedział Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński

Jesteście zadowoleni z wyników?

Może Cię zainteresować

zamknij