×

Te wybory przejdą do historii! PiS dosłownie zmiażdżył rywali – Znamy Wyniki Wyborów

Dziś odbyły się wybory! Badanie Exit poll, które przeprowadzane jest na zlecenie największych stacji telewizyjnych przez firmę Ipsos, pozwala nam już teraz poznać wstępne wyniki Wyborów Parlamentarnych 2019. Jesteście ciekawi? My już wiemy, kto odniósł nieprawdopodobne zwycięstwo i zmiażdżył swoich politycznych rywali!

Wyniki badania exit poll – wiemy, kto wygrał wybory parlamentarne 2019!

Dziś obyły się wybory parlamentarne 2019. Polacy wybierali 460 posłów w 41 wielomandatowych okręgach wyborczych oraz 100 senatorów w 100 jednomandatowych okręgach. Głosowanie trwało przez 14 godzin – od 7:00 rano do 21:00 wieczorem.

Przez cały dzień firma Ipsos przeprowadzała badanie Exit poll. Zrobiła to na zlecenie największych stacji telewizyjnych, takich jak TVP, Polsat i TVN. Dzięki temu na ich antenach pojawiły się już pierwsze sondażowe wyniki. Są one zazwyczaj dość trafne i nie mylą się o wiele. Dlatego wiemy już, kto może się cieszyć ze zwycięstwa, a kto będzie musiał znieść gorycz porażki…

Jest już po godzinie 21:00. Właśnie zakończyła się cisza wyborcza. Ipsos opublikował wstępne wyniki sondażowe.

Wstępne wyniki wyborów 2019

PiS wygrał! Oto jak przedstawiają się wyniki badania:

Prawo i Sprawiedliwość – 43,%
Koalicja Obywatelska – 27,4%
Lewica – 11,9%
Polskie Stronnictwo Ludowe – 9,6%
Konfederacja – 6,4%

W tym roku frekwencja wyborcza zaskoczyła wszystkich

Na konferencji PKW ogłoszono, że o godzinie 17 frekwencja wynosiła 45,94 proc. To aż o 7 procent więcej w porównaniu do poprzednich wyborów parlamentarnych. Kolejne informacje, PKW poda na kolejnej konferencji o godzinie 22.

Jarosław Kaczyński

Zakłócanie ciszy wyborczej

Niestety w czasie ciszy wyborczej doszło do kilku incydentów, które ją zakłóciły. Niektórzy zrywali i dewastowali plakaty wyborcze, inni namawiali do głosowania na swoich kandydatów. Mało tego, już przed południem niektórzy udostępnili informacje, jak przedstawiają się wstępne wyniki.

Pamiętajmy o tym, że jeśli w choć jednym lokalu wyborczym w naszym kraju, pojawiłaby się konieczność przedłużenia głosowania, to cisza wyborcza będzie obowiązywać w całej Polsce! Tak było w czasie wyborów prezydenckich w 2015. W jednym lokalu zmarła kobieta, która oddawała swój głos. W wyniku tego zdarzenia nastąpiła 1,5-godzinna przerwa. Komisja pracowała więc o 1,5 godz. dłużej, czyli do 22.30. Do tej właśnie godziny przedłużono ciszę wyborczą.

Może Cię zainteresować

zamknij