×

Niespodziewany zwrot akcji w wyborach. Zaskoczeni są nawet politycy

Znamy już wstępne wyniki Wyborów Parlamentarnych 2019. Dzięki badaniom Exit poll ośrodka Ipsos wstępnie wiemy, jak rozkładać będą się najprawodopodobniej siły polityczne w polskim parlamencie. Prawo i Sprawiedliwość po raz kolejny wygrywa miażdżącą ilością głosów, przez co partia ma przedłużoną kadencję na kolejne cztery lata. Jednak największym zaskoczeniem Wyborów jest Konfederacja i fakt, że pojawi się ona w parlamencie.

Wyniki Wyborów Parlamentarnych 2019

Dziś od godziny 7:00 można było oddawać swój głos. Wybory zakończyły się o godzinie 21:00. Dzięki sondażom, które zleciły największe stacje telewizyjne, możemy już teraz poznać wstępne wyniki wyborów. Przypomnijmy, że Polacy dziś wybierali 460 posłów i 100 senatorów. O to, aby dostać się do Parlamentu ubiegało się łącznie 5112 kandydatów. Idąc krok dalej, możemy obliczyć, że o jeden mandat walczyło średnio 11 osób. Ponad 30,1 miliona wyborców było uprawnionych do tego, aby oddać głos.

37. posiedzenie Sejmu

Wybory w liczbach. Prawo i Sprawiedliwość ponownie z największą ilością głosów

Prawo i Sprawiedliwość – 43,%, Koalicja Obywatelska – 27,4%, Lewica – 11,9%, Polskie Stronnictwo Ludowe – 9,6%, Konfederacja – 6,4%.

64. posiedzenie Sejmu - dzień drugi

Konfederacja – zaskoczenie nie tylko dla wyborców

Konfederacja przekroczyła próg wyborczy w tegorocznych wyborach do parlamentu, co równoznaczne jest temu, że może wprowadzić do Sejmu 13 posłów. Prawo i Sprawiedliwość w Sejmie mieć będzie 239 posłów. Koalicja Obywatelska ma 130 mandatów. Lewica (SLD, Wiosna, Lewica Razem, PPS) mają 43 miejsca.

Dla wszystkich ogromnym zaskoczeniem jest Konfederacja i jej miejsce w Parlamencie. W sztabie wyborczym partii jej lider, Janusz Korwin-Mikke, wygłosił podziękowania i zwrócił się do ludzi, którzy oddali głos na jego partię.

Chcę podziękować tym, którzy oddali na nas głosy, bo to znaczy, że oni chcą, aby coś się zmieniło. Było hasło „Albo kontynuacja albo Konfederacja”. I oni wybrali Konfederację. Nigdy nie było tak dobrej współpracy wśród ludzi o tak odmiennych poglądach. Chciałbym podziękować telewizji, konkretnie telewizji pisowskiej. Polacy nienawidzą jak kogoś się krzywdzi. I właśnie dzięki telewizji państwowej mamy taki wynik. Dziękuję panu prezesowi Kurskiemu. Czekamy spokojnie do rana na wyniki

Janusz Korwin Mikke

Janusz Korwin-Mikke i założenia jego partii

Konfederacja chce przede wszystkim, aby emerytury i renty były nieopodatkowane. Ponadto istotne dla nich jest zniesienie przymusu płacenia składek (w tym emerytalnych) na ZUS. Partia uważa, że jest to tzw. „piramida finansowa”. Oczywiście zwracają się także do grupy osób pracujących. Partia chce, aby nie było podatku dochodowego oraz składek na ZUS. Do tego zamiast 500+ miałoby być 1000+ dla każdego pracującego obywatela.

konfederacja

Czy jesteście zadowolenie z wyników?

Może Cię zainteresować

zamknij