×

W nocy ostrzelano biuro poselskie posła PiS! Walka polityczna zaczyna przekraczać granicę?

Ostrzelano biuro poselskie posła Prawa i Sprawiedliwości! Czyżby walka polityczna stawała się coraz ostrzejsza i brutalniejsza?

Ostrzelano biuro poselskie posła

Biuro parlamentarne, które zostało ostrzelane, mieści się przy ul. Sukiennej 80 w Nowym Dworze Mazowieckim i należy do Europosła Ryszarda Czarneckiego. Incydent miał miejsce w nocy i w jego wyniku uszkodzone zostało okno. Sprawca korzystał najpewniej z broni pneumatycznej. O całej sprawie rozmawiał on z serwisem Wirtualna Polska. To nie był pierwszy taki incydent na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego.

Dzień wcześniej ktoś wybił szybę w samochodzie należącym do posła PiS Zbigniewa Niezabitowskiego. Dodatkowo wokół biura poselskiego Europosła rozklejano nienawistne plakaty, które uderzały w partię rządzącą oraz jego osobę. Te incydenty podsumował następująco:

To jest zwieńczenie całej akcji, festiwalu nienawiści. Zaczęło się od nienawistnych plakatów, które rozwieszano na tym biurze od kilkunastu dni. Zaczęło się od plakatów, a skończyło na kuli. A może wcale się nie skończyło? Traktuję to jako akt politycznego bandytyzmu, podobny do ataku na biuro minister Beaty Kempy. To jednak nie wszystko, bo w czwartek wybito szybę w samochodzie radnego Zbigniewa Niezabitowskiego

Policja bada całą sprawę

Jak informuje Wirtualna Polska sprawą zajęła się policja, która zabezpieczyła miejsce incydentu oraz sprawdza lokalny monitoring. Jak poinformowała st. asp. Joanna Wielocha, oficer prasowy policji w Nowym Dworze Mazowieckim:

Prowadzimy czynności w biurze europosła. W godzinach porannych wpłynęło zgłoszenie o uszkodzeniu szyby. To bardzo wczesny etap naszych działań.

Sympatycy PiS wskazują na winnych po stronie działaczy KOD-u bądź sympatyków PO. Czy wojna polityczna w Polsce kiedyś się skończy?

Źródła: wpolityce.pl, warszawawpigulce.pl, twitter.com, wiadomosci.wp.pl
Fotografie: Twitter, Instagram

Może Cię zainteresować