×

Pijana przewodnicząca komisji wyborczej. Policjanci zbadali ją alkomatem i byli w szoku

Dziś dla Polski bardzo ważny dzień – wybory parlamentarne, które mogą wiele zmienić. Jednak, żeby do tego doszło, potrzebni są głosujący. Jednak, żeby i oni mieli prawo oddać głos, niezbędne do tego są komisje wyborcze, w których zasiadają ludzie. Niestety okazuje się, że nie wszyscy podeszli do zadania profesjonalnie. W jednej z komisji wyborczych miało miejsce zdarzenie, o którym teraz mówi cała Polska.

Wybory parlamentarne nie dla wszystkich znaczą tyle samo

Najwidoczniej 35-latka z komisji wyborczej w powiecie jędrzejowskim w województwie świętokrzyskim uznała, że nie będzie żadnego problemu, jeśli w niedzielę rano pojawi się w pracy pod wpływem alkoholu. Oczywiście nie była zdolna do tego, aby wykonywać swoje obowiązki. Miała ponad jeden promil alkoholu we krwi. Nie zdawała sobie sprawy z tego, jaką funkcję pełni?

wybory parlamentarne

Ponad promil alkoholu we krwi

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie, Michał Kowalczyk, przekazał informację o zajściu:

Dostaliśmy rano informację, że kobieta, która rano zgłosiła się do pracy w jednej z komisji wyborczych w powiecie jędrzejowskim, może być pod wpływem alkoholu. Policjanci pojechali na miejsce. Po badaniu na zawartość alkoholu okazało się, że kobieta – przewodnicząca tej komisji – miała ponad promil alkoholu w organizmie.

Kobietę odsunięto od pracy w komisji, a obowiązki przejął jej zastępca. Sytuacja nie wpłynęła w żaden sposób na pracę komisji i przebieg wyborów

Nie tylko w województwie świętokrzyskim

Do podobnego incydentu doszło dziś w Lublinie, gdzie 59-letnia kobieta zasiadająca w komisji wyborczej miała 1,2 promila alkoholu we krwi. Zaniepokojeni członkowie tejże komisji w związku z tym powiadomili o wszystkim policję. Nie były to bezpodstawne obawy. Anna Kamola z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie w rozmowie z dziennikarzami Polsat News powiedziała:

Przybyli na miejsce policjanci zbadali trzeźwość. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta ma 1,2 promila alkoholu w organizmie

Podczas gdy jedni podchodzą do zadania bardzo poważnie i zdają sobie sprawę z powagi sytuacji, innym wydaje się, że nic złego nie robią, przychodząc do pracy pod wpływem alkoholu. Czy nie zdają sobie sprawy z tego, że ich postawa mogłaby mieć poważne konsekwencje? Najwidoczniej w danej chwili o tym nie myśleli. Mamy tylko nadzieję, że więcej takich przypadków dziś już się nie pojawi.

Byliście już zagłosować? Wybory parlamentarne są bardzo ważne

_________________________
*Zdjęcia mają charakter poglądowy

Napisz do nas, jeśli spotkała Cię historia, którą chcesz się podzielić: redakcja@popularne.pl

Może Cię zainteresować

zamknij