×

Kolejne sklepy zostaną otwarte w galeriach handlowych mimo panujących obostrzeń

Przedsiębiorcy i klienci – wszyscy z niecierpliwością czekają na poluzowanie obostrzeń. Ale niektórzy mają dość czekania. Świadczą o tym kolejne otwarte sklepy w galeriach. Tym razem chodzi o szwedzką sieć sklepów.

Otwarte sklepy w galeriach

Coraz więcej przedsiębiorców mówi dość i decyduje się na otwarcie biznesu pomimo restrykcji.

Wczoraj informowaliśmy o tym, że nie zważając na obostrzenia, w niektórych galeriach handlowych swoje sklepy otworzyła sieć RTV Euro AGD. W tym przypadku nie zastosowano żadnego fortelu. Po prostu postanowiono się zbuntować przeciw restrykcjom, mając świadomość, że sieć może nie uniknąć konsekwencji.

Tym razem Wirtualna Polska i „Rzeczpospolita” donoszą o kolejnych sklepach w centrach handlowych, w których można zrobić zakupy mimo lockdownu. Chodzi o szwedzki sklep, sprzedający akcesoria kuchenne. I nie tylko…

Sprzedają psią karmę

Jak pozostawać otwartym dla klientów mimo restrykcji i nie ryzykować otrzymaniem wysokiej kary?

Sklep DUKA wpadł na ciekawy sposób. Przypomnijmy: na ogół DUKA sprzedaje garnki, patelnie i sztućce. Ale nie od dziś wiadomo, że potrzeba jest matką wynalazków. W związku z czym, sklep wzbogacił swój asortyment o… karmę i akcesoria dla zwierząt.

Nie są to produkty, które klientom kojarzyłby się ze sklepami DUKA. Ale ten ruch pozwala na to, by mimo lockdownu obsługiwać klientów.

Według obowiązującego rozporządzenia w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, zakaz handlu nie dotyczy tych, których „przeważająca działalność polega na sprzedaży żywności, kosmetyków, leków czy właśnie artykułów dla zwierząt”. DUKA wykorzystała tę furtkę, chociaż jest to działanie na granicy prawa. Dotychczasowy asortyment sklepu wzbogacony o akcesoria dla kotów czy psie jedzenie, wygląda dość oryginalnie.

Artykuły dla zwierząt mamy od niedawna, a to dlatego, żebyśmy mogli handlować i normalnie działać. Sklepy z produktami dla zwierząt mogą być otwarte, więc jeżeli my sprzedajemy tego typu artykuły, to też możemy normalnie funkcjonować

– tłumaczy jedna z pracownic sklepu w rozmowie z WP.pl.

Sieć sklepów DUKA informuje o rozszerzeniu asortymentu na swojej stronie internetowej. Teraz w sklepie można kupić karmę dla kota, żwirek do kuwety czy też miskę dla psa.

Czy to oznacza, że już wkrótce podobne produkty będzie można dostać w kolejnych sklepach?

Być może handlowcy nie będą musieli szukać wyjścia z patowej sytuacji. Rządzący zapewniają, że rozważają ponowne otwarcie galerii handlowych od 1 lutego.

Fotografie:

Może Cię zainteresować