×

Duża sieć otwiera swoje sklepy w galeriach handlowych mimo panujących obostrzeń!

Sklepy też mówią dość! RTV Euro AGD otwiera sklepy w galeriach handlowych, nie zważając na rządowe restrykcje. Jak długo klienci będą mogli robić w nich zakupy?

Bunt przedsiębiorców

Zapowiedzi były szumne, ale efekt dla wielu okazał się rozczarowujący. Przedsiębiorcy, którzy zarzekali się, że mimo obostrzeń otworzą swoje biznesy, przestraszyli się polityków.

A ci grozili, że właściciel biznesu, który zdecyduje się go otworzyć pomimo obostrzeń, nie będzie mógł liczyć na rządowe wsparcie. Może się również spodziewać kary od sanepidu. Chociaż warto podkreślić, że nie brakuje i takich przedsiębiorców, którzy zastraszyć się nie dali i przestrzegali, że nie boją się walczyć o swoje drogą sądową. Momentem przełomowym okazała się publikacja wyroku z Opola. Ten, choć nieprawomocny, otworzył puszkę Pandory.

Przypomnijmy: Wojewódzki Sąd Administracyjny stwierdził, że sanepid niesłusznie ukarał fryzjera z Prudnika (fryzjer miał zapłacić 10 tys. zł kary). To zachęciło innych do buntu. Część przedsiębiorców liczy na przyznanie przez sąd odszkodowań, które pomogą im stanąć na nogi i nadrobić zaległości.

Ale sprawa jest mocno skomplikowana. Przedsiębiorcy nie mówią jednym głosem. Góralskie Veto wzbudza veto tych, którzy prowadzą swoje biznesy na północy Polski. Bo dlaczego rekompensaty rządu miałaby trafiać do górali, ale do przedsiębiorców znad morza już nie?

RTV Euro AGD otwiera sklepy
Twitter

Strajki przedsiębiorców niejednokrotnie zamiast skupić się na niewłaściwych działaniach władzy, przeradzają się w manifestacje covidosceptyków i antyszczepionkowców. Przez to postulaty przedsiębiorców zepchnięte zostają na dalszy plan i spotykają się z krytyką, nie tylko ze strony polityków.

Odwaga i solidarność to jedno, ale bywa i tak, że chęć ratowania swojego biznesu okazuje się silniejsza. Dlatego, chociaż wielu przedsiębiorców zapowiadało ponowne otwarcie działalności, w rezultacie niewielu przeszło od słów do działania. Głównie ze strachu przed brakiem jakiejkolwiek pomocy finansowej od rządu.

RTV Euro AGD otwiera sklepy

Odważną decyzję podjęło kilka placówek sieci RTV Euro AGD w centrach handlowych. W czwartek część sklepów wznowiła działalność i otworzyła się dla klientów.

Jak informuje Rzeczpospolita, chodzi o sklepy w Nowym Sączu w Galerii Europa 2, Echo w Tarnowie oraz Lublinie czy Koszalinie. Możliwe, że jest ich więcej. Jednak nie wiadomo, jak długo uda im się obsługiwać klientów.

RTV Euro AGD otwiera sklepy
Twiter

Firma otworzyła sklepy dla klientów, ale nie skomentowała swojej decyzji. Oficjalnie RTV Euro AGD ani nie potwierdza, ani nie zaprzecza. Ponowne otwarcie, wbrew zakazom, to wyraz frustracji spowodowanej przedłużającym się lockdownem.

Chociaż rządzący uspokajają przedstawicieli branży handlowej, mówiąc, że rozważają wznowienie działalności sklepów w galeriach od 1 lutego 2021 roku, nadzieje po raz kolejny mogą okazać się płonne. Pozostałe europejskie kraje raczej zaostrzają restrykcje w związku z nową odmianą koronawirusa. A ta pojawiła się również w Polsce.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

zamknij