×

Znamy termin otwarcia galerii handlowych. Podał go sam wicepremier Gowin

Znamy termin otwarcia galerii handlowych. Na tę wiadomość czekali wszyscy spragnieni zakupów Polacy oraz przedsiębiorcy. Już niebawem będziemy mogli swobodnie odwiedzać ulubione sklepy. Datę podał wicepremier Gowin podczas wywiadu.

Koniec rządowych obostrzeń?

Z dnia na dzień narasta sprzeciw Polaków wobec obostrzeń nałożonych przez rząd. Za sprawą przybierającego na sile ruchu góralskie veto, kolejni przedsiębiorcy informują o tym, że wkrótce wznowią działalność. Powstała nawet interaktywna mapa, na której można dowiedzieć się, które lokale będą funkcjonować, niezależnie od rozporządzeń.

Widząc, że nastroje społeczne są dość napięte, rządzący starają się załagodzić sytuację. Wiceszefowa MRPiT Olga Semeniuk podczas środowej „Debaty Dnia” zapowiedziała, że w pierwszej kolejności po lockdownie nastąpi otwarcie galerii handlowych.

Resort rozwoju, pracy i technologii będzie rekomendował, by w pierwszej kolejności po obowiązującym lockdownie otwarte zostały galerie handlowe.

Zauważyła, że bardzo podobnie było wiosną, kiedy to gospodarka otwierała się etapami. Olga Semeniuk zapowiedziała, że już niebawem zapadnie decyzja w sprawie odmrożenia gospodarki.

Mam nadzieję, że te decyzje w ciągu najbliższych 10 dni od zakończenia ferii zapadną. Proszę pamiętać, że wirus działa z opóźnieniem. Po zakończeniu okresu ferii mamy 10-14 dni na analizę stanu epidemicznego.

To tylko rekomendacje

Olga Semeniuk oświadczyła, że zarówno ona, jak i Jarosław Gowin będą starali się o to, aby obostrzenia związane z działalnością galerii handlowych zostały jak najszybciej zniesione. Niestety nie tylko od nich zależy, czy powróci w pełni swobodny handel.

My z premierem Jarosławem Gowinem oczywiście będziemy za tym, aby centra handlowe mogły jak najszerzej się otworzyć i jak najwcześniej i równolegle do tego również inne gałęzie, wszystkie te, które są zamknięte, czyli mówimy o gastronomii… W pierwszej kolejności będziemy jako resort – proszę pamiętać, że te decyzje zapadają na poziomie Rady Ministrów i Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego – my jako resort MRPiT, będziemy rekomendowali otwarcie centrów handlowych w pierwszej kolejności, później ta etapowość oczywiście w kontekście innych obszarów i gałęzi gospodarki.

Znamy termin otwarcia galerii handlowych

Wicepremier Jarosław Gowin podczas wywiadu udzielonego na antenie radia TOK FM wypowiedział się na temat terminu otwarcia galerii handlowych. Z wypowiedzi polityka wynika, że są duże szanse na to, że już na początku lutego galerie handlowe wznowią pracę.

Jeżeli sytuacja epidemiczna nie ulegnie pogorszeniu, czyli np. jeżeli w Polsce nie da o sobie znać ta nowa mutacja koronawirusa, która jest bardziej zaraźliwa, moim zdaniem, od 1 lutego powinniśmy w 100 proc. otworzyć handel, czyli w praktyce galerie handlowe.

Jarosław Gowin zapowiedział, że turystyka i gastronomia nadal muszą czekać na otwarcie.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij