×

Koniec maseczek od poniedziałku. Pozostanie z nami tylko jedno obostrzenie

Ta wiadomość z pewnością uszczęśliwi wszystkich przeciwników maseczek. Koniec maseczek od poniedziałku. Od przyszłego tygodnia zniesiony zostaje także obowiązek odbywania kwarantanny. Jak podaje RMF FM, rząd podjął już formalną decyzję w tej sprawie. Oficjalne ogłoszenie ma mieć miejsce najpóźniej jutro.

Koniec maseczek od poniedziałku

Wielu z nas z utęsknieniem czekało na dzień, kiedy bez konsekwencji będziemy mogli wyjść z domu i przebywać w miejscach publicznych bez maseczki zakrywającej nos i usta. Ten dzień nastąpi już w najbliższy poniedziałek, który niewątpliwie stanie się swego rodzaju symbolicznym końcem pandemii COVID-19 w Polsce.

Od najbliższego poniedziałku noszenie maseczek będzie dobrowolne. Nie będzie już obowiązkiem, w związku z czym nie ma mowy o karze grzywny za odsłonięty nos i usta.

koniec maseczek od poniedziałku
Wikimedia Commons

Pozostanie z nami zaledwie jedno obostrzenie

Od poniedziałku zostają zniesione wszystkie restrykcje i obostrzenia z wyjątkiem jednego. Mowa o obowiązku izolacji po potwierdzeniu zakażenia. Izolacja nie będzie natomiast obowiązywać osób mieszkających z osobą zakażoną oraz osób przyjeżdżających z zagranicy.

Źródła: www.rmf24.pl

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij