×

Michał Wiśniewski krytykuje Michała Szpaka. Uznał jego występ za „niesmaczny”

Michał Wiśniewski krytykuje Michała Szpaka. Lider Ich Troje nie pozostawił suchej nitki na występie piosenkarza podczas Sopot TOP of The TOP Festival. Artysta stwierdził na Facebooku, co sądzi na temat tego typu performance’ów.

Manifestacja poglądów

Wciąż nie milkną głosy po pełnym kontrowersji występie Michała Szpaka z okazji 20-lecia stacji TVN24. Przypomnijmy, że popularny piosenkarz wystąpił w dość nietypowej stylizacji, składającej się m.in. z butów na wysokim obcasie, damskiego biustonosza oraz żałobnego welonu.

Na potrzeby koncertu Szpak pokrył swoją twarz licznymi napisami odwołującymi się do szeroko rozumianej wolności. Wiele osób domyślało się, że jego interpretacja utworu „Nie pytaj o Polskę” zespołu Republika miała stanowić nawiązanie do niedawnego sporu politycznego dotyczącego tzw. lex TVN. Inni snuli przypuszczenia, że być może poprzez wyzywający strój Michał Szpak chciał zamanifestować swoje poparcie dla środowiska LGBTQ+. Pod opublikowanym w sieci zdjęciem artysta napisał tylko kilka, tajemniczych słów.

A Polska się kłóci
Kłóci i sprzecza
A ja lubię ten opadający kurz wiejący na 4 strony świata 👙
Kocham Cię Polsko !#wolnoscfobia

Na jego wpis zareagował równie znany i ceniony piosenkarz. Michał Wiśniewski zasugerował, że pierwotna wersja utworu Grzegorza Ciechowskiego była nieco inna. Z jego słów można było wywnioskować, że pewnych rzeczy nie powinno się zmieniać.

Michał, wiesz, że bardzo cię szanuję i nie da się dyskutować z twoją łatwością śpiewania tego typu hymnów. Nie zmienia to sytuacji, że gdyby to był twój własny utwór, odebrałbym go inaczej i byłbym w pełni za.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Michał Szpak (@michal_szpakofficial)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Michał Szpak (@michal_szpakofficial)

Michał Wiśniewski krytykuje Michała Szpaka

Michał Wiśniewski oświadczył, że Michał Szpak przesadził, ponieważ piosenka „Nie pytaj o Polskę” ma silne odniesienie historyczne, którego nie należy zmieniać ze względu na obecnie panujące nurty polityczne.

Ruszyłeś kultowy utwór mojego kochanego zespołu, który w tamtym czasie, który ja pamiętam, bardzo wiele znaczył. W kontekście tego, o czym śpiewałeś, wyszło niesmacznie.

Pod wpisem Wiśniewskiego szybko rozpętała się dyskusja fanów. Wiele osób stanęło w obronie Michała Szpaka. Ludzie usprawiedliwiali jego interpretację upływem czasu.

Czasy się zmieniają, a utwór wciąż brzmi w naszych uszach i sercach. Zaktualizowany! Dobrze, że nabrał nowego brzmienia.

Michał Szpak nie odśpiewuje piosenki, a daje jej nowe życie. Gdyby chciał, zrobiłby to bezbłędnie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Michał Szpak (@michal_szpakofficial)

Inni jednak przyznawali rację liderowi Ich Troje. Podkreślali, że ubiór Szpaka nawiązujący do ruchu LGBTQ+ rani ludzi, którzy żyli w czasach PRL.

Piosenka Ciechowskiego, ikony Polski walczącej i to dla nas jest świętość. Wiem że młodym trudno to zrozumieć w ogóle!!

W całym konflikcie najbardziej wymowne jest to, że zaśpiewanie utworu zespołu Republika zostało zlecone Michałowi Szpakowi przez grupę Discovery, czyli jedną ze stron w konflikcie TVN lex.

Michał Wiśniewski skrytykował Michała Szpaka 2
Facebook
Michał Wiśniewski skrytykował Michała Szpaka 3
Facebook
Fotografie: Instagram, Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij