×

Raperka wystąpiła w „piekielnej” stylizacji. Nałożyli na nią 30 tys. kryształów

Znana raperka wystąpiła w „piekielnej” stylizacji podczas pokazu marki Schiaparelli na Haute Couture Fashion Week. Doja Cat swoim strojem wzbudziła prawdziwą sensację. Ciało raperki pokryto czerwoną farbą, a do twarzy, korpusu i dłoni przymocowano… 30 tys. kryształów Swarovskiego.

Raperka wystąpiła w „piekielnej” stylizacji

Mogłoby się wydawać, że świat mody nie jest w stanie niczym nas zaskoczyć. Pokazano już wiele, próbowano szokować, wywoływać sensację, wzbudzać dyskusję. Ale gwiazdom coraz ciężej było osiągnąć spektakularne efekty i wystąpić w stylizacji, o której rozpisywałyby się media. I wtedy weszła ona, Amala Ratna Zandile Dlamini, znana jako Doja Cat, cała na czerwono. Ściślej mówiąc, weszła na pokaz marki Schiaparelli, który rozpoczął paryski Haute Couture Fashion Week, w kreacji, której pomysłodawcami byli dyrektor kreatywny Schiaparelli Daniel Roseberry oraz brytyjska wizażystka Dame Pat McGrath.

Kilkuosobowa ekipa pracowała przez pięć godzin, żeby Doja Cat mogła wyglądać jak milion dolarów, a raczej… jak 30 tys. kryształów Swarovskiego.

Amerykańska raperka wystąpiła w czerwonej kreacji ozdobionej kryształami. Ciało raperki również pomalowano na czerwono i ozdobiono kryształami.

Jej cierpliwość i poświęcenie, gdy siedziała z zespołem Pat McGrath i ze mną przez cztery godziny i 58 minut, aby stworzyć dzieło pokryte ponad 30 000 ręcznie nakładanych kryształami Swarovskiego, była naprawdę inspirująca

– powiedziała słynna makijażystka, która odpowiada za look raperki.

Efekt pracy? Zobaczcie sami

 

„Uczta dla oczu”

Zdaniem wizażystki, kilkugodzinny wysiłek popłacił, a efekty pracy są spektakularne, ponieważ przywodzą na myśl „wysublimowane rzeźby”.

To prawdziwa uczta dla oczu

– stwierdziła Pat McGrath. Do zachwytów dołączyło także wielu użytkowników Instagrama, którzy w komentarzach używają takich słów, jak: „legenda”, „ikona”, „obłęd”, „absolutnie magiczne”.

Czy ucztą dla oczu jest także stylizacja z głową lwa? Pokaz nowej kolekcji Schiaparelli skrytykowano ze względu na użycie realistycznych rzeźb głów zwierząt. Z tak makabryczną „ozdobą”, przymocowaną do dekoltu, wystąpiła m.in. Kylie Jenner.

Internauci zarzucili modelce, że wspiera zabijane dzikich zwierząt.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), twitter.com

Może Cię zainteresować