×

Dominika Kulczyk przekaże ogromną sumę pieniędzy na walkę z koronawirusem w Polsce

Dominika Kulczyk wspiera walkę z koronawirusem i przekazuje ogromną pulę pieniędzy na jego zwalczenie. Poinformowała o tym za sprawą swojego instagrama.

Córka ze znanej rodziny

Dominika Kulczyk razem z bratem Sebastianem to dzieci zmarłego przed laty Jana Kulczyka do dziś uznawanego za najbogatszego Polaka. Jego majątek był warty prawie 16 mld złotych. Zgodnie z jego wolą został on podzielony między jego dzieci. Córka miliardera aktywnie pokazywała się w świecie show-biznesu. Działa także w fundacji Kulczyk Foundation, którą współtworzyła wspólnie z rodzicami. 

Na instagramie opisuje siebie jako filantropa, reportera, przedsiębiorcę oraz, że poszukuje równowagi w biznesie i społeczeństwie. Kilka lat temu w telewizji TVN pojawił się jej autorski program, który fundowała z własnych pieniędzy „Efekt domina”. Jednakże nie cieszył się on popularnością. Kulczykówna ma też lekką rękę do swoich finansów, bowiem kupiła pałac z Londynie za 300 milionów złotych!

Dominika Kulczyk wspiera walkę z koronawirusem

Tym razem jednak postanowiła przeznaczyć pieniądze na cele społeczne. Zamieściła notatkę na swoim istagramie, która potwierdza przekazanie 20 mln złotych na walkę z koronawirusem w Polsce. Olbrzymie środki trafią Fundacji Lekarze Lekarzom, która została powoła w 2011 roku przez Naczelną Radę Lekarską.

Z ich pomocą mają być zakupione środki ochrony osobistej dla pracowników placówek medycznych oraz sprzętu do diagnostyki genetycznej real time PCR, który umożliwia szybkie wykrycie wirusa.

Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej profesor Andrzej Matyja nie kryje radości oraz uznania za szczodry gest:

Samorząd lekarski z uznaniem przyjmuje ten gest, jako wyraz solidarności w walce z globalnym zagrożeniem, jakie stanowi epidemia koronawirusa. Da on realne wsparcie lekarzom stojącym na pierwszej linii frontu tej walki i umożliwi skuteczne niesienie pomocy bowiem obecnie nie tylko heroizm lekarzy, ale także zaopatrzenie w odpowiednie środki daje szansę na skuteczną walkę z epidemią. To piękny i bardzo potrzebny gest, za który w imieniu naszych pacjentów bardzo dziękujemy.

Ten gest szczodrej woli na pewno pomoże w walce z groźną chorobą COVID-19 oraz koronawirusem.

Źródła: www.fakt.pl, plejada.pl, www.wprost.pl, wyborcza.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Polecane

Może Cię zainteresować