×

Nie żyje najbogatszy Polak, Jan Kulczyk. Zmarł dziś w nocy w wyniku komplikacji pooperacyjnych…

Jak poinformowano w komunikacie wystosowanym przez Kulczyk Holding SA: „Dziś w nocy, w wyniku powikłań pooperacyjnych, w wieku 65 lat, zmarł Jan Kulczyk, największy polski przedsiębiorca”.

Mężczyzna przeszedł operację kardiologiczną w jednej ze specjalistycznych klinik w Wiedniu. Niestety miały miejsce komplikacje, które okazały się tragiczne w skutkach.

Jan Kulczyk urodził się w 1950 roku. Był absolwentem prawa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza i handlu zagranicznego na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Miał stopień naukowy doktora prawa międzynarodowego.

W roku 1981 postanowił założyć firmę Interkulpol, która zajmowała się handlem zagranicznym. Siedem lat później zainteresował się także branżą motoryzacyjną, tworząc tym samym pierwszą w Polsce sieć dystrybucji samochodów marki Volkswagen.

jk

Firma Kulczyk Holding została założona w 1991 roku, a w 2007 roku weszła w skład grupy Kulczyk Investment House.

Według najnowszych badań przeprowadzonych przez tygodnik ‚Wprost’ Jan Kulczyk był najbogatszym Polakiem, którego majątek oszacowano na 15,1 mld zł.

kulczyk

W 2012 roku dom inwestycyjny Jana Kulczyka przekazał 20 mln złotych na zorganizowanie wystawy w powstającym wówczas w Warszawie Muzeum Historii Żydów Polskich. Był kawalerem Orderu Odrodzenia Polski. W czerwcu został wyróżniony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego i znalazł się w zacnym gronie mecenasów kultury.

Najszczersze wyrazy współczucia dla najbliższych.

Polecane

Może Cię zainteresować