×

16-latek rzucił się na matkę z nożem kuchennym. Kobieta trafiła do szpitala

Makabra w Pawłowicach w powiecie pszczyńskim. 16-latek rzucił się na matkę z nożem kuchennym. Ranną kobietę przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Katowicach. 39-latka ma rany kłute pleców.

16-latek rzucił się na matkę z nożem

Jak informuje „Fakt”, rodzinny dramat rozegrał się w poniedziałek, 30 stycznia w jednym z domów w Pawłowicach przy ul. Kruczej. Około godziny 18:00 sąsiadka usłyszała rozpaczliwy kobiecy krzyk i wołanie o pomoc. Kobieta zadzwoniła więc po policję. Jak się okazało, 16-letni chłopiec rzucił się na swoją matkę z nożem kuchennym. Nastolatek dwukrotnie wbił ostrze w plecy 39-latki (według niektórych źródeł, kobieta ma 38 lat).

Najpierw kobietę przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Katowicach Ochojcu. Następnie 39-latka trafiła do Zabrza na oddział torakochirurgii (chirurgii klatki piersiowej).

Nastolatek na oddziale zamkniętym

39-latka ma dwie rany kłute pleców. Jak przekazały służby, stan jej zdrowia jest stabilny.

Również 16-letni chłopak trafił do szpitala ze względu na stan zdrowia.

16-latek trafił do szpitala na obserwację. Przebywa na oddziale zamkniętym i jest pilnowany przez policjantów

— przekazał w rozmowie z „Faktem” mł. asp. Wojciech Janosz z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie.

Na razie nie wiadomo, jakie będą dalsze losy nastolatka. Sprawą zajmie się Sąd Rodzinny i dla Nieletnich w Jastrzębiu-Zdroju.

Jak dotąd w rodzinie nie było żadnych interwencji policji, co jednak nie jest jednoznaczne z tym, że nic złego nie działo się za zamkniętymi drzwiami… Na razie nie wiadomo, jak doszło do rodzinnego dramatu.

Niestety, coraz częściej słyszmy o podobnych atakach. W ubiegłym roku w Częstochowie 15-latek rzucił się na swoich rodziców z nożem. Do ataku miał się przygotowywać już wcześniej, kupił nawet specjalną maskę, przez co matka początkowo nie rozpoznała, że nożownikiem jest jej syn.

Fotografie: